Категорії

ua вагітність висаджування виховання вікові кризи вітаміни годування грудьми дитяча література дитячий садок діастаз дослідження екологія здоров'я іграшки історія кіно книги лайфхаки література для батьків література для самопізнання мандри материнство мотивація особисті хроніки перші дні життя післяпологове відновлення планування сім'ї події пологи ресурси рефлексії самопригодовування секс слінґоносіння сон спорт стосунки тести травми фізіологія харчування щеплення
народження дитини, не треба було народжувати

Не треба було народжувати

Соціальні, психологічні, і фізіологічні зміни, що супроводжують процес народження дитини, часто не обговорюються відкрито або спрощуються. В суспільстві існує певний стандарт, що народження дитини повинно бути “щасливою подією”, але цей наратив не враховує всі труднощі, які супроводжують цей процес, особливо коли вагітність не планувалася (а таких вагітностей 40%). Щаслива чи ні, а жінка однаково буде…

Блог Принадії

Блог Принадії: сім років

Блог Принадії раптом святкує сім рочків, і я та дівчинка, яка завдяки цьому вижила. Я дякую всім читачам, які були весь цей час зі мною, і радію, коли статистика росте – з’являються нові читачі. Сумно чи ні, а я ненавиджу алгоритими й маркетинги, і лишаю долю блогу Принадії на самоплин. Втім, саме цього року я…

Як підняти настрій власними руками

Часом ми зависаємо, не маємо енергії, втрачаємо надію, зневірюємось у собі, не знаємо куди далі. Саме тому цей блог називається Принадії. По-перше, для мене самої написати пост означає підняти настрій, адже я не лише підсумовую свої думки і знахідки, а й роблю щось маленьке своїми руками і отримую допамінчик звершення після кожного поста. По-друге, я…

Еволюція стосунків: від домінування до партнерства

Присвячується чоловіку, що дав мені неоціненний досвід прийнятих емоцій та почутости Обожнюю відчувати, що зі мною, мені, трапляється те, що треба, тоді, коли треба, що я в контексті, і розуміти, яким є цей контекст. Коли кожна книжка, що трапляється під руки, кожна дискусія, кожна подія є чіткими продовженнями попередніх. Уперше таке явище було описане Юнґом…

фемінізм

Феміністичні книги: 50 жіночих книг про жіноче

Давго хотілося зробити список книг, де жінки щиро і гарно пишуть про жіноче, наболіле, феміністичне, здорове фемінне й здорове маскулінне. Я не читала всіх книг із цього списку, тому це водночас і мій список до читання. Я також сподіваюся, що український ринок побачить усі ці феміністичні книги. Ті, що мають український переклад, я позначила “🇺🇦”….

антропологія дитинства

Антропологія дитинства

Починаючи цей блог, я й не уявляла, що це мій вступ до людини, а моя путь лежить у соціальну антропологію. Я просто відповідала на власні запитання, що з’являлися на шляху материнства, все більше заглиблюючись у природу речей. Нині знайшла цьому назву, а отже, знаходити інформацію стало ще легше. Зокрема, я саме завершила другий курс з…

его-стани

Батьківська Особа, Дитина, Дорослий

Мені було нелегко читати книгу Еріка Берна “Ігри, в які грають люди”, тому що це було важко запам’ятати і прикласти до власного життя без якоїсь основи. Такою основою стала книга, якої ще немає на українському ринку – “Staying OK”, Томас та Емі Гарріс. Її перша половина дуже практично вводить нас у суть транзакційного аналізу і…

келихи з шампанським

Орхідея: вразливість та гідність жінки в пологах

Коротка історія мого шляху у фільм про пологи. Орхідея: вразливість та гідність жінки в пологах Блог ПриНадії В 2017 році я завагітніла і почала писати цей блог, бо не знаходила подібного, який могла б почитати. Блог допоміг мені пережити травматичну вагітність, материнство, до якого я була не готова, розібратися в темах, що хвилювали і зберегти…

Сексуальна культура

За що я люблю тікток, так це за те, що там можна дуже-дуже сильно вийти з бульбашки і офігіти. В одному відео жінка розповідає про те, що чоловік зробить що завгодно, гори зверне, заміж візьме, але все це заради одної єдиної цілі – доступу до жіночого тіла. І під постом сотні коментарів, де жінки з…

Nemo євробачення

Ґендер або рожева спідничка

Я довго не хотіла бути жінкою, бо видавалось, що чоловіком у цьому світі бути вигідніше. Я довго не могла прийняти себе в ролі матері, бо не хотіла бути матір’ю. Я довго не хотіла мати сім’ю, бо не вірила в її можливість і цінність. Моє самовідчуття, мої цінності, мої особисті норми далеко не завжди співпадають з…

читайте нові статті першими

Loading