Як підняти настрій власними руками

мотивація

Часом ми зависаємо, не маємо енергії, втрачаємо надію, зневірюємось у собі, не знаємо куди далі. Саме тому цей блог називається Принадії. По-перше, для мене самої написати пост означає підняти настрій, адже я не лише підсумовую свої думки і знахідки, а й роблю щось маленьке своїми руками і отримую допамінчик звершення після кожного поста. По-друге, я маю надію, що це підтримає ще когось. І ось, у цьому пості я вирішила зробити добірку нескладних речей, які допоможуть підняти настрій власними руками, надихнутися, мотивуватися, зрушити з мертвої точки чи схожих станів, отримавши задоволення як від процесу, так і від результату. Творча енергія зцілює!

Щоденники й записники

Якщо вам не імпонують писання, прогортуйте до наступних підзаголовків.

Окреме задоволення щоденників – їхнє оформлення, але й сама ідея списаних сторіночок та повернення до них може дуже і дуже надихати. Моїм першим щоденником був найзвичаніший його варіант, де я записувала свої рефлекії (ну ок, найпершим був зошит з наліпками й вирізками з ґазет Spice Girls). Були цитатники, були вірші, мої й чужі, були вклейки мотивуючих картинок, дудли, гербарії, списки мрій, ох, списки і списки. Жоден не викинула. Це ціла бібліотека чудових нотатників з різних періодів життя, які цікаво часом прогорнути й підняти настрій. Якщо ви хоч трохи любите писати, можна знайти такий варіант, до якого найбільше лежить душа.

Щоденник вдячности

Записуємо щодня те, за що ми вдячні. Навіть якщо це просто за те, що сьогодні ми вижили. Ми часто приймаємо за належне те, що зовсім не мусить завжди бути тут. Не завжди маємо де жити, не завжди світить сонечко, не завжди тішимось здоров’ям тощо. Навчаючись бути вдячними, скеровуємо енергію в позитивне русло. Хоча виписати скарги й негатив теж не шкодить, кудись же треба вивільняти всі ті емоції.

Щоденник Мрій

Щоденник для роздумів про мрії, цілі, плани та захоплення.

Щоденник візії

Щоденник для створення маленьких дошок мрій для різних аспектів вашого життя. Кожна сторінка може бути присвячена окремій меті чи мрії.

Щоденник цитат

Нині, мабуть, у більшости читачів є електронні книжки, де легко можна виділяти цитати помахом пальця. Однак, як є щось магічне у паперових книжках, так є щось магічне й у рукотворних цитатниках. Можна обрати собі тему для цитат, приміром, цитати про щастя, і пошукати їх в інтернеті або виписувати з книжок, що в процесі читання. А можна просто складати ідеї.

Щоденник досягнень

Бувають миті падіння, коли здається, що ми ніхто, нічого не вміємо і нічого в житті не досягли. Це не так. Перш за все можна прописати ті речі, які ми будь-коли завершили чи якими пишаємось. Можемо спитати близьких про їхній погляд на наші вміння та досягнення. Часто ми навіть не вважаємо чимось видатним те, що таким вважають инші, адже ми звичні до власних талантів. Це знов-таки про вдячність.

І наступний крок – це виписувати свіжі досягнення, щодня, щотижня чи щомісяця. Оглядатись назад, перечитуючи це, дуууже приємно.

Bullet Journal

Згрубша це органайзер думок. Сюди можна структуровано і красиво записувати весь хаос з голови, зокрема плани, цілі, мрії, події, списки що зробити і таке инше.

Ранкові сторінки

Ідея належить Джулії Кемерон, авторці книжки Шлях Митця. Щоранку на свіжу (?) голову виписуємо на папір абсолютний рендом з голови, без роздумів і аналізів, просто пишемо весь потік нонсенсу рівно на три сторінки. Це може бути нелегко і з великою дозою самоосуду, але в довгостроковій перспективі це має крутий терапевтичний ефект. Такі штуки можна згодом просто спалювати – це вивільнення від зайвого.

Ігри зі словами

Творче письмо

Стимулюємо радість, пишучи на задану тему, на одну букву або з рендомних слів, у які тицнули пальцем у словнику чи будь-якій иншій книжці. Обмеження звучать сумно, але насправді це тренажер для творчости.

Вірші з ґазет Остіна Клеона

Створюємо вірші блекаутним методом, вибираючи слова чи фрази зі старих ґазет і замальовуючи зайве. Чудовий метод пошуку нових сенсів.

Візуалізації й колажі

Карта мрій

Збираємо зображення, слова та цитати, які представляють наші цілі та амбіції. Ліпимо їх у естетичному для нас порядку. Я таке часом роблю на google jamboard, і все ж, наживо прикольніше. До карт мрій приємно повертатися, бо чітко видно, що мрії мають тенденцію збуватись.

Мотивуючий арт для стіни

Суміш цитат, повідомлень, картинок, предметів, що допоможуть підняти настрій.

Коло друзів

Улюблена Барбара Шер пропонує озброїтись незвичайними друзями. Створити собі коло тих, чия думка для нас важить, чиї цінності нам близькі, хто надихає, на кого можна орієнтуватись. Їм можна задавати запитання, уявляти, яку відповідь вони б дали.

Я зробила колажик жінок, які мене підтримують і всміхаються мені, роздрукую, розріжу, наліплю на папір, додам цитат, повішу на стінку. Один лише колажик, пошук та редагування фоток, відростили мені крила, бо це туса, в якій мені кльово!

Мапа Розуму

Для mind map існує купа додатків, у яких, на мій погляд, це робити таки зручніше. А тоді можна роздрукувати. А можна робити наживо. Цей інструмент класний для розплутування будь-якого клубка, генерації ідей, побудови планів, чого завгодно! Починається мапа розуму з осердя, – скажімо, якоїсь ідеї. Від неї будуються гілочки уточнень.

Станція досягнень

Організовуємо спеціальне місце для відображення досягнень. Це може бути коркова дошка, полиця з нагородами чи будь-якими речима, що нагадують нам про здобутки. Суть у тому, щоб візуалізувати те, що ми одного разу змогли, і – зможемо ще.

Колаж

Я люблю колажі й без додаткових сенсів. Просто збираю різні картинки з журналів та рекламок, накопичую, а тоді одного чудового дня сідаю і клею їх в щось цікаве. Саме планую таку розвагу з дитиною. А ось мої юнацькі колажики.

Творчі скриньки

Скринька завдань, які не хочеться робити

Складаємо в скриньку папірці з завданнями, які не хочеться робити, витягаємо рендомно по папірчику на день чи тиждень, іііі робимо! Допамін гарантовано)

Скринька цитат чи приємних слів

Тут можна накидати в скриньку приємних цитат чи афірмацій, або попросити друзів написати щось приємне, щоб це був ще й сюрприз. Дістаємо щодня чи при потребі й радіємо!

Скринька спогадів

Записуємо щасливі моменти або досягнення і додаємо їх до скриньки, щоб повертатися до них у складні дні.

Картка дій

Записуємо на картках конкретні кроки або дії, необхідні для досягнення наших цілей. Регулярно переглядаємо ці картки, щоб зберігати фокус і мотивацію.

Не що, а як

Надхнення і мотивація часто не про що, а про як. Форма може мати багато значення. Часто як допомагає нам віднайти що. Комусь прикольно малювати, комусь ліпити, комусь вишивати, комусь писати. Хтось хоче малювати, але не на папері, а на стіні чи дорозі. Хтось хоче не скриньку цитат, а мотузку з прищепками. Або взагалі тераріум, без картинок чи слів. В творчості класно й те, що обмеження можеш створити собі сам.

Можна зробити плейлист улюблених пісень на чорний день, а можна плейлист сенсів. Класно мати під рукою список тих речей, що зможуть підтримати нас у важку хвилину, класно думати про себе минулу, теперішню і майбутню. Класно вміти підняти настрій власними руками.

Підпишіться на оновлення

Loading

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

читайте нові статті першими

Loading