Для мене природне батьківство має два сенси: власне природність та інтуїтивність. Там, де не справляється одне, на допомогу приходить инше. Наприклад, для дитини доволі природно лежати собі, коли вона ще не вміє ходити, але якщо довго так лежати, стає природно нудно, і тоді я інтуїтивно беру її на руки. Природно, що руки за якийсь час болять, але інтуїтивно я розумію, що дитині добре в людському теплі і з рук відкривається прекрасний вид на нашу грішну землю, але рукам боляче, і лише тут на допомогу приходить брат розум і пропонує полегшити працю спеціальним знаряддям: слінг. Слінг тримає дитину у природній фізіологічній позі: так дитинка лежить на вас, коли уперше повзе до грудей. В слінгу дитинка не сидить на попі, створюючи навантаження на слабкий хребет, а рівномірно притискається до тіла матері, злегка провісивши дупцю в м-позиції.
Природне батьківство розпочинається ще з природного зачаття. Я не маю нічого проти планування сім’ї, але, відверто кажучи, нічого не маю й за. Хай живе природне зачаття, коли двом людям рівно закортіло зайнятись коханням, і процес пішов. Природно вас почне піднуджувати (можливо, організм натякає, що пора очиститись від токсинів і переглянути природність того, що ви їсте), природно вам не захочеться їсти деяких продуктів,а деяких навпаки захочеться. Можливо, ви зі страхом думатимете про пологи, але пологи це так природно, що можна встигнути хіба здивуватися як дитинка собі вже висковзнула і ви інтуїтивно підхопили її на руки. Або ваш чоловік. Адже доволі природно обом учасникам зачаття вітати прибульця на землі.
Природно, коли тіло саме вибере позу для доставки нового життя, природно притулити маля до себе й дати шанс знайти груди, і воно їх знаходить і інтуїтивно прикладається. Природно не тільки дати пуповині відпульсувати, а й дати відсохнути самій, це називають лотосним народженням. Втім, якщо вашому життю загрожує зграя вовків, гадаю, природно й перегризти пуповину та накивати п’ятами, вхопивши за шкварку маля. Думаю, у разі якщо вам хочеться, природно й з’їсти свою плаценту, мені от не хотілось, зате, можливо, хотілося з’їсти крейди, чому ні. Так, деякі люди з’їдать свої плаценти.
Природно відгукуватись на звуки дитини і вчитися розпізнавати її сигнали. Природно нагодувати її, якщо відчуваєте, що вона надто довго не їла, природно годувати, коли дитина виявляє бажання.
Природно дитині бути біля мами і природно мамі спостерігати за своєю дитиною. Природно обом вчитися розпізнавати одне одного.
Природно дитині запісяти вас, якщо ви не розпізнали її потребу.
Природно дитині самотужки розвивати м’язи, вчитися тримати голівку, брати предмети, перевертатися, сидіти, стояти ходити. Природно почати брати собі додаткову їжу, коли їй захочеться, а не коли захочеться брату, свату, сусідці.
Природно дитині досліджувати світ, а не сидіти в загаті манежику, як худоба. Природно дитині дивитися в небо, а не на мобіль. Вся школа Монтессорі побудована на тому, аби злегка підтримувати дитину у всіх найприродніших природнощах. Природно дитині вчитися на своїх помилках. Не втручатися – природно. Чи хоч би втручатися ніжно. Яскравий приклад тому екологія.
Якщо дозволити природі бути, все стає куди гармонійнішим.
А що неприродно, подумайте самі. Вакцинація! – радісно репетуєте ви. Справді, вакцинація неприродна. А от хворіти дуже навіть природно, як і вмирати від хворіб. Вакцинація – це хитрість. Так що думайте ще.
Наступна чудова стаття планується про введення дорослої їжі, але гарантувати не можу, адже ідеї про що писати приходять до мене природно, часом геть спонтанно. Природа має свій план.