Слінги на хлопський розум

слінґоносіння

Слінги на хлопський розум або яку відповідь я очікувала почути, коли вперше про них питала.

Думаю, людям з елементарною логікою пояснювати для чого існує слінг не потрібно, вони до нього тягнуться інтуїтивно. Адже годі знайти видовище привабливіше, аніж свіженька мама в обіймах і цілковитій гармонії зі своїм малюком. Людина, котра щойно взялася вибирати слінг, ризикує інформативно потонути у світі куди складнішому, аніж світ дитячих візків. Отож, які фактори потрібно враховувати при виборі слінга?

Види слінгів

Говорячи про слінґи, ми переважно маємо на увазі слінґ-шарф та слінґ з кільцем. Аби спростити вам вибір, скажу, що слінґ з кільцем носиться на одне плече, відповідно вам доведеться постійно міняти плече, щоб не скрутити собі карк, а ще такий слінґ має менше варіантів намотки. Слінґ-шарф розподіляє вагу рівномірно по обох плечах. Універсально, підходить для новонароджених і прослужить ще кільком поколінням, якщо треба.

Матеріал слінгів

Вибирається залежно від ваших потреб. Найпопулярніші: тканий і трикотажний. Трикотажний значно дешевший, але може швидко розтягнутися і перестати надійно підтримувати малюка. Отже, тканий. З иншого боку, якщо ви плануєте користуватися слінґом недовго чи нечасто, підійде і трикотажний.

Плетіння

Ткані слінґи мають різні види плетіння, найпопулярніші з них: діагональне (полосаті) та жаккард (рельєфні, як гобелени).

Склад тканини

Слінги переважно мають змішаний склад тканини, і вибір складу залежить від ваших особистих потреб. Ось найпопулярніші складники:

Деякі тканини, наприклад, бавовна і льон, можуть сісти, тому треба зважати на рекомендації виробника щодо прання.

Розмір слінга

Трикотажні слінґи йдуть стандартних розмірів. Слінґи-шарфи бувають різних розмірів: 4-5м у довжину та 50-80см у ширину (ширина залежить від типу тканини, з якої він сшитий, оскільки деякі тканини тягнуться краще, деякі гірше).

Найлегший спосіб зрозуміти, який розмір підходить саме вам, це виміряти відстань від вашого лівого плеча до правої тазової кістки та помножити те, що вийде на 7. Результат – це приблизна довжина вашого слінґа. Найпопулярніша довжина – це 4,6 та 5,2м.

Бренди слінгів

Didymos (Німеччина, досить великий вибір на будь-який смак), Ellevill (Норвегія, переважно однотонні з ніжним візерунком), Lanny Lamb (Польща, насичені барви), Yaro (Нідерланди, життєрадісні) – це лише кілька з популярних та водночас якісних брендів.

Намотки (для слінга-шарфа, з народження)

Вибираючи намотку, важливо зважати на вимоги до довжини шарфа, вік та фізіологію дитини.

Список можливих намоток по віку дитини пропонує Слінгопарк.

На ютюбі можна також знайти безліч навчальних відео по намотках, наприклад, на каналі Слінгопарку.

Якщо нема надхнення бавитися з мотаннями, є також сенс замислитися про май-слінґ та ерґо, але там уже треба зважати на вікові обмеження.

Якщо ви не шукаєте універсальний слінг, як я, є ще багато опцій відповідно до ваших потреб. Можна знайти слінгоконсультанта, пошити слінг самотужки чи навіть взяти його на прокат. Існують вебінари, лекції, майстер-класи та слінгозустрічі, які дадуть вам більше інформації.

Успіхів!

Про наш перший досвід слінгоносіння тут.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

читайте нові статті першими

Loading