Я знаю свою дитину! ? Можливо, краще за всіх. Ніхто не провів з нею більше часу, ніж ви. Але дитина – то світ, що не збирається підпорядковуватись виведеним вами алгоритмам, не сталий світ, а змінний. Сьогодні ви знаєте її, розумієте знаки, випереджаєте потреби, а завтра бац, стрибок росту, і ваше розуміння елегантно перетворюється в розбите корито. Це може дуже розгубити, дезорієнтувати, а то й довести до відчаю.
Щоб батьки могли хоч трохи орієнтуватися, що відбувається і коли очікувати на шторм, деякі дослідники заглибилися в нетрі дитячого розвитку, і виявили, що існують періоди, коли діти поводяться більш спокійно або неспокійно, ніж зазвичай. Книга однієї нідерландської пари на цю тему називає такі неспокійні тижні ‘тижнями чудес’ (сподіваюсь невдовзі присвятити цій книзі окрему статтю), адже вважається, що саме в ті тижні дитина переживає ‘стрибки росту’, буквально за лічені дні розквітаючи новим умінням. В ці дні дитина може вимагати від вас більше підтримки, ніж звичайно, а зрозуміти її потреби і як їй допомогти нелегко, а то й неможливо. Одне напевне: в ці дні потрібно добряче запастися спокоєм, терпінням і усвідомлення того, що скоро все завершиться, а малюк зненацька подорослішає на навик, відчуття чи розуміння.

Типовими періодами для ривків росту вважаються перші дні маляти, тоді близько 7-10 днів життя, 2-3 тижнів, 4-6 тижнів, 3 місяців, 4, 6 та 9 місяців. Все це дуже відносно, бо кожна дитина особлива, але ось такі існують тенденції, і в моєму випадку вони підтверджуються, особливо у випадку 9 місяця, який ми переживаємо зараз ?. Прибулець ‘живе на циці’, багато спить вдень і часто прокидається вночі, орошує все навколо слиною (і то не зуби), гризе і дряпає всіх і вся і істерить без видимих причин. Цими днями я його кличу не инакше ніж ‘звірятко’.

Автори ‘тижнів чудес’ дають більше цифр (на графіку нижче ⬇️), і багато хто також підтверджує, що щось у цьому є.

Як розпізнати стрибок росту?

? дитина більше спить (адже саме під час сну відбувається найбільше змін)

? дитина важче засинає і частіше прокидається

? дитина втрачає чи навпаки набуває апетиту
? мама більше їсть ? (бо в дитини збільшуються вимоги до молочка)
? дитина заспокоюється лише біля грудей (часом кажуть ‘не злізає з грудей’)

? дитина потребує більше людського тепла, на ручки (а потім з ручок, а тоді знов на ручки ?)
? дитина більше пісяє (ну бо більше гамає)
? дитина надзвичайно неспокійна, вередлива, з перепадами настрою.

Деколи може здаватися, що дитина навпаки ступила крок назад у розвитку. Все це тимчасово.

Хороша новина полягає в тому, що в малюка можуть бути ось такі ‘гірші’ дні, але можуть бути і ‘кращі’, коли вам може здатися, що дитина нарешті ‘чемна’ ?. Але маля вередує не для того, щоб вас дістати, а тому що розвивається ?. Ось, приблизний графік по тижнях.

Щоб вирахувати скільки вашій дитині днів, тижнів, місяців, можна скористатися спеціальним калькулятором.

Якщо не стрибок росту, дитина може також гостро реагувати на відсутність матері, захворіти, у неї може бути неприємна висипка на шкірі чи біль у вусі і, зазвичай, найбурхливіші історії чути, коли ріжуться зуби. Існують чарти, що репрезентують норми росту зубів, але #мами_кажуть, що не існує тут жодних норм: в одного до пів року вже 5 зубів, иншій рік, а зубами й не пахне. Все індивідуально, будьмо ж готові, а не налякані! ?️ (і чекаймо на рецензію книжки ?)

Що ще цікавого

Підпишіться на оновлення

Loading

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

читайте нові статті першими

Loading