Інґрід Бауер “Без підгузка”: метод природної гігієни

висаджування виховання материнство ресурси фізіологія

Я ніколи не думала, що моя дитина не користуватиметься підгузками – це в наш час, коли слова “купуємо підгузки” стали синонімом до слів “народили дитину”.
Інґрід Бауер “Без підгузка”

Ніколи б не подумала, що про дитячі какашки можна написати цілу книгу. Та ще й яку, ніжну і захоплюючу! Втім, насправді ця книга далеко не лише про випорожнення. Вона про природність, інтуїтивність і те, як нам підступно набрехали. Книжка розвінчує культ не лише підгузка, а й суміші, якою намагаються замінити мамині груди успішні бізнесмени. Авторка м’яко і культурно критикує учасників процесу, розповідає про історичні передумови, чітко все пояснює і розкладає по поличках. Давно я вже не читала книжок, що по-справжньому розкривають тему. Звідси ви не тільки дізнаєтесь, як ми докотилися до кремів від пелюшкової висипки, а й як бути хорошими батьками, адже людям приманно шукати мінінгіту на свою голову там, де рішення абсолютно просте і очевидне. Рекомендую до причитання як тим, хто цікавиться висаджуванням, так і тим, хто переконаний, що це не для них, бо книжка ступає далеко за межі теми дитячої дупці. На разі для мене це номер 1 до прочитання при підготовці до батьківства. Інґрід говорить про природне батьківство, про те, як воно має бути. Вона народила своїх трьох вдома, біля теплого комина, ізольовуючись щоразу хоч би на кілька тижнів від людей і позбувшись одягу, витрачаючи час на найважливіше: встановлення зв’язку, прислухання до дитячих ритмів, налагодження єдности й порозуміння.

Дивовижно, як багато нісенітниць існує внаслідок того, шо хтось щось ляпнув, а хтось за ним повторив. В результаті ми стоїмо посеред напів зруйнованої планети, не розуміючи, як так сталося. За рік користування підгузками ви створюєте 2,5 тонн неперероблюваного сміття замість того, щоб навпаки удобрити землю, як це було передбачено природою.
Найближче для мене в цій книзі озвучення ідеї людей, яким вигідно, щоб мені було погано. Якщо в мене все добре, мені майже нічого неможливо продати, я невигідна. А от якщо у мене не дитина, а недорозвинуте порося, мені потрібні не лише підгузки, крем від висипки (від підгузка), горщики, слинявчики, серветки (сухі і вологі), а й няня, прибиральниця, психіатр, антидепресанти і купа девайсів, щоб ‘полегшити життя’.
Безліч компаній, велика купа грошей, і я, якій бракує все більшої кількости речей. Як, за легендою, захоплено вигукнув Сократ, потрапивши на ринок, ‘як багато непотрібних мені речей!’.
Звичайно, авторку теж можна звинуватити в комерції, от тільки, як пише вона сама, ця книжка коштує, як пачка підгузків.
Аби ви не думали, що мені заплатили за рекламу, додам, що все, що вище, стосується радше першої третини книги, решта видається доволі затягнутою й повторюваною: декому корисно, а я, як нам відомо, люблю, щоб лаконічніше.

Метод природної гігієни дозволяє вам навчитись жити тут і зараз, бути на одній хвилі з малечею, берегти Землю і дитячу шкіру і досягти ‘туалетної самостійности’ в ранньому віці. Привчати до горщика – ось де насилля, якого можна уникнути.

Читайте також:

Стаття 2: про те що читати під час вагітности або топ-25 книг для майбутніх мам.

Стаття 84: топ-10 книг про пологи, материнство та батьківство.

Підпишіться на оновлення

Loading

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

читайте нові статті першими

Loading