Навряд чи хтось не погодиться, що останні місяці були особливо важкими, в космосі нечуваний гармидер, і серед безлічі тем, на які можна писати, не знаходиться жодної, яка мала б відгук у серця, а отже, й у всесвіту. В такі періоди буває важко згадати як же змусити себе почуватися трохи ліпше. Тому я вирішила написати саме про це.

1. Книги

книги

Перечитати улюблені книги, перебрати свою бібліотеку, продати зайве чи віддати книги в бібліотеки, притулки, лікарні, сформувати власну бібліотечку, накупити книжок собі чи дітям, нових чи користованих, або взяти в бібліотеці, або сходити в бібліотеку з дітьми. Або просто залишити класну книжку на випадковій лавці (можна навіть сховатись і спостерегти її подальшу долю).

2. Змінити картинку

Кинути все і поїхати кудись. Хоч би й у незвичний парк чи супермаркет. Особливо якщо страшно ?. Буває, що ті самі стіни поволі починають скидатися на божевільню і обмежують кількість варіантів у наших головах. Навіть сама подорож, дорога, часто здатна заспокоїти: безцільністю, навпаки цільовістю або медитативністю.

3. Усунути або додати людей

Чого вам зараз більше хочеться: побути наодинці з собою чи нових людей? Прислухатись до себе, і ще раз прислухатися, з иншим наголосом.

4. Зробити добро

жінка тримає подарунок

Тільки не так як завжди, ок?) Просто подаруйте комусь щось від щирого серця, навіть якщо це оберемок осіннього листя чи надісланий комусь вірш, можна анонімно, чи випадковому перехожому. Я так колись іриски на вулиці роздавала, то просто шквал ендорфіну від чужих ендорфінів! Або віддайте непотрібні речі нужденним.

5. Почистити свій простір

До речі, “розхламлення” також надає крил, навіть якщо це вигляд однієї єдиної кімнати з цілковито чистими поверхнями. А наповнення простору речами, що надихають, має окремий сенс: фото, малюнки, цитати, улюблені речі з приємними асоціаціями тощо. Роздрукувати і повішати на стіну щось важливе, наприклад, список власних цінностей. Тільки без стресу й насильства над собою, лише прекрасне – лише хардкор.

Пам’ятаймо також про чистоту та красу інформаційного простору: усунути негатив, відпочити від певних тем чи людей, мінімізувати потік інформації та опцій.

6. Цифровий детокс

Одна година до сну, вільна від блакитного світла – це той необхідний мінімум, щоб принаймні добре засинати і висипатись. Ще краще робити собі дні чи тижні, коли навпаки є всього година на девайси. Або й тієї нема ?.

7. Рухатись або не рухатись

10-20 хв на килимку, і прилив енергії гарантовано. Це може бути спорт чи медитація. Ходити, бігати, їздити на велосипеді.
Або навпаки руху забагато і є необхідність сповільнитись: існує така корисна практика – зумисне заповільнювати мову, рухи, щоб сповільнити хаос у голові та зовнішню метушню.

8. Записатись на цікавий курс/вебінар/марафон/подію

І, власне, піти. Або навіть сконцентруватися на розгляданні гарних фото в інстаґрамі. Ідея в тому, щоб серйозно змістити увагу з поневірянь.

9. Дихати, плакати, співати, танцювати, малювати, боксувати, говорити, займатись сексом

З ким що працює. Ідея в тому, щоб виразитись через тіло, випустити на волю все, чому треба вийти.
Сюди ж запишемо допомогу ззовні: психотерапевтів, масажистів, остеопатів, групи арт-терапії, хор, фітнес-тренери, уроки бачати, просто сходини подруг і тощо, і тощо, тільки в такі тонкі моменти слабкощів, коли ресурсу мінімум, треба бути вкрай обережними з вибором тих, кому ми довіряємось.

10. Усміхатися

Навіть тоді, коли не хочеться. Дослідження підтверджують: змусити м’язи лиця скластися в усмішку означає послати мізкам команду бути щасливими. Крім того, якщо усміхнутись комусь, є шанси отримати зворотню усмішку, а це заряджає теж ?.

Андрій

Думаю чому останнім часом все настільки добре 8/10 за останні 3 місяці.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

читайте нові статті першими

Loading