Тайм-менеджмент для матусь. Лора Вандеркам

книги

…доба має 24 години, а тиждень – 168. Незалежно від того, наскільки ви круті та чудові, ваша активність має обмежуватися цими рамками.


Лора Вандеркам “Я знаю, як їй все вдається. Тайм-менеджмент успішних жінок”

Десь цим обмежується й інформативність книги Лори Вандеркам “Я знаю, як їй все вдається”, – 400 сторінок на одну скромну ідею. Така собі економія часу. Але улюблений бложик не кине вас у біді.

Витиснути з часу максимум

Як же їй усе вдається? 🤔 Вона планує саме 168, а не 24. Основна ідея книги полягає у тактиці маневрування в 168 годинах тижня, замість концентрації на одній добі; ми не мусимо будувати погодинно розпорядок дня, натомість можемо знайти власний свій баланс між кар’єрою, сім’єю та відпочинком, розділяючи на години весь тиждень.

З дитинства більшість із нас звикла жити за схемою прокинулись – поїли – навчання/праця – їжа – сон, і лише мінімальний мінімум нашого часу справді спланований. Вона переставляє і поєднує на перший погляд непоєднуване: ділові зустрічі як плейдейт (зустріч з дітьми для спільних ігор), “робочий” коктейль тощо. Уміння жонглювати годинами та завданнями здатне на чудеса, а чітко сплановані події дадуть опертя. Навіть якщо ця подія не ділова зустріч, а відпочинок.

Чи бували ви в ситуації штибу прийшла няня, щоб ви відпочили, а ви натомість товчете баняками на кухні? А якщо ви записані в той час на пілатес, про проблему точно можна забути. Крім того, поки час не розплановано, завжди буде спокуса виконувати кілька завдань водночас і підбирати їх на своєму шляху, ці маленькі “там і сям” ніколи не завершуються, – в результаті відчуття, що день минув, втома нелюдська, а нічого наче й не зроблено.

Втім, у кожного свої проблеми з плануванням. Якщо ви тратите більше часу на розписування, аніж на виконання, отже, то не ваше, адже в кожного свій ритм. Більше того, наші мізки працюють по-різному. А як знайти, що підходить тобі найбільше? Експериментувати 🤷. Тим більше, що сьогодні підходить одне, завтра – инше.

Знати власний спосіб планувати

Ось різні шляхи планувати, оберіть/зміксуйте свій:

Найкраще мати конкретний час відведений на планування щодня, це допоможе сформувати звичку, яка в результаті ефективно економитиме час та системазуватиме завдання.

Я хочу боротися з цим очікуванням життя без стресу, бо воно блокує бачення тих радісних моментів, які вже існують навколо нас. Рахувати блага – це доволі банально, але ж щось у цьому є.

Лора Вандеркам “Я знаю, як їй все вдається. Тайм-менеджмент успішних жінок”

Важливо також розуміти, що ніхто не ідеальний, і нікому не під силу спланувати все ідеально (план – це нарис потенційної реальности, але картина завжди буде иншою через незалежні від нас обставини, бо ми не здатні контролювати все), а також який час для вас найпродуктивніший, які завдання ви можете делегувати, що вас відволікає і як це можна усунути, все залежить від того, що ви власне плануєте.

Можна також допомагати собі таймерами, онлайн календарями та спеціалізованими додатками типу помодоро, трелло чи тоґл, позаписувати як минає ваш день, щоб побачити куди дівається час, продумати, чим займатись, якщо випаде час очікування (може, рука тягнеться до фейсбучика, а якщо запланувати собі аудіокнигу, TED, duolingo чи мати під рукою блокнот для схем і скетчів, час можна використати цінніше), – ми не мусимо дотримуватись стратегій, але стратегії допомагають ефективніше використовувати час. Дослідження кажуть, що 10-12 хв планування допомагають врятувати як мінімум 2 змарнованих години.

А тепер перечитаймо ще раз епіграф угорі: ми не можемо більше, аніж можемо. І відпочинок найкраще внести в план теж, неважливо активний чи пасивний, – занотоване сприймається серйозніше.

Який один крок у якій сфері вашого життя здатний підтягнути загальну ситуацію вашого життя на щабель вище?

У мене немає часу” означає “Це не пріоритет”. У нас завжди є час для того, що для нас важливо.

Лора Вандеркам “Я знаю, як їй все вдається. Тайм-менеджмент успішних жінок”

Мотиваційні книги від Prynadiyi.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

читайте нові статті першими

Loading