Tоп-10 суперїжі для вагітних

вагітність здоров'я харчування

Хотілось би мені, щоб вагітним в руки вручали щось типу такої брошурки, а не банки з вітамінами.

Ну ясно, фрукти/ягоди/овочі (особливо свіжі), цільнозернові (особливо пророслі), кисломолочка, яйця, горіхи, сухофрукти, зелень і всяке таке) Але є продукти просто-таки чудодійні для вагітних, які можна вдало комбінувати в залежності від самопочуття. Адже у середньостатистичної вагітної завше щось «не на місці»: то нудота, то сверблячка, то метеоризми, то свекруха нерви зіпсувала, то випадає волосся, то розповзлися від кількости солодкого…

А ще, класно коли вагітнієш собі десь весною, йдеш на город і ставиш намет прямо посеред грядки, а от коли «не сезон», далеко не розженешся. Благо, більшість із продуктів, що нижче, можна знайти навіть взимку! Нижче мій особистий, перевірений на собі, топ-10 чудопродуктів для вагітної. Я б ше дописала селеру, але тоді не вийшло б топу-10. Або закортіло б додати моркву. Краще знати міру)

  1. Айран

Порятунок від раптового голоду чи спосіб «розгрузитися», рятує від печії, нудоти, незамінна річ, коли хочеться кисленького чи солоного, – краще айран, аніж всякі-там маринади. Врегульовує водно-соляний баланс, мікрофлору кишечника, рятує від запорів і очищає організм від шлаків. Покращує роботу дихальних органів та нервової системи, підтримує м’язи в тонусі. Містить білки, вуглеводи, вітаміни групи В, а також вітаміни А, РР, С, Н і D, бета-каротин і холін, калій, кальцій, фосфор, йод, хлор, цинк, сірка, залізо, натрій, селен, магній тощо. А ще в ньому зовсім мало калорій, оп-ля!

Протипоказання: підвищена кислотність, виразка (шлунка, 12палої кишки), гастрит, індивідуальна непереносимість.

polza-i-vred-ajrana-1

  1. Фініки

Перш за все, це природнє джерело серотоніну (гормону щастя), а також окситоцину, який зміцнює стінки матки, стимулює нормальний перебіг родової діяльности (швидше і безболісніше). Також окситоцин стимулює вироблення грудного молока.

Фініки врегульовують гемоглобін, знижують тиск і підтримують серцево-судинну систему, добре впливають на кості, захищають від анемії, стимулюють очищення стінок кишечника (а також зупиняють запальні процеси і роздратування), добре впливають на шкіру і волосся, зміцнюють зір, оновлюють клітини, усувають набряки і виводять надлишки рідини з організму, допомагають при безсонні.

Містять як мінімум 23 амінокислоти, м’яку клітковину, залізо, магній, кальцій, мідь, фосфор, сірка, бор, натрій, ніацин, рибофлавін, пантотенову та фолієву кислоти, вітаміни групи В, вітамін А, С, і білки.

У першому триместрі запобігають нападам нудоти. Особливо корисні приблизно в кінці третього триместру, коли організм потребує фруктози. Після 32ого тижня рекомендується вживати 7 фініків на день.

Протипоказання: хворий шлунок чи кишечник, цукровий діабет, камені в нирках, обережно хворим на бронхіальну астму.

dates_625x350_81427802819

  1. Чорний кмин

Протизапальне, антибактеріальне, антивірусне, антистресове, знеболююче (є рецепти, що допоможуть знеболити пологи), виводить токсини, помагає при метеоризмі, знижує кислотність шлунку, бореться з паразитами, знижує тиск, відновлює волосяний покрив, сприяє відкашлюванню, помічне при отиті і синуситі, м’яке проносне, помічне при шкірних і стоматологічних проблемах, а також при набряках ніг і якщо стрімко почали набирати вагу в останньому триместрі. Використовують також проти нудоти та блювоти і при безсонні. Також, при грудному вигодовуванні допомагає молоку прибувати. Чорний кмин –просто панацея, якщо користуватися ним з розумом. Пророк Мохаммед взагалі заявив, що чорний кмин помагає від усього, крім смерти.

Протипоказання: вагітність (егеж, точніше у першому і другому триместрах не варто взагалі, а в третьому можнаєсліочєньастарожна). Инші протипоказання – це підвищена кислотність, захворювання жовчного міхура, гіпотонія, особиста алергія, а також обережно з уживанням при цукровому діабеті.

920c50a2ec

  1. Аґрус

Серотонін! І о Боже, як же мені хотілося аґрусу в першому триместрі. Зрештою я від нього ніколи не відмовлюсь.

Вітамін PP (нікотинова кислота), необхідний практично у всіх обмінних процесах, захищає від гіпертонії, зміцнює судини, позбавляє від мігрені, запобігає кровотечі. Вітаміни С, А, В2, В6, Е, фолієва кислота, калій, йод, натрій, кальцій, фосфор, мідь, залізо. В темних сортах аґрусу багато пектину і вітаміну Р, які виводять солі важких металів. Аґрус дуже корисний для нирок, знижує тиск, зміцнює судини, допомагає при діареї, лікує біль у горлі, допомагає при циститі і пієлонефриті, зменшує і усуває набряки.

Протипоказання: закрепи, захворювання шлунка, алергія.

agrys

  1. Лосось

На відміну від багатьох інших морепродуктів лосось практично не містить метилртути – вельми небажаного елемента в раціоні вагітної жінки. Вживання лосося під час вагітности позитивно позначається на кістковій системі майбутньої дитини, запобігає розвитку дефіциту кальцію в організмі матері, заповнює запаси заліза, профілактує розвиток анемії. Лосось багатий на білки та амінокислоти, фолієву кислоту, омега-3, омега-6, а також має низький вміст холестерину. Покращує засвоєння глюкози клітинами, тому корисний при цукровому діабеті. Вітамін D, фосфор і кобальт зміцнюють кістки, запобігають остеопорозу, переломам. Також лосось містить марганець, мідь, цинк, селен, в ньому багато вітаміну А і майже вся група вітаміну В (стограмова порція лосося повністю покриває добову потребу людини в В12 – важливому вітаміні для кровотворення, майже наполовину в В5 і B6 – вітамінів, необхідних для функціонування нервової системи). Лосось нормалізовує тиск, покращує роботу серця, добре впливає на шкіру, підвищує еластичність судин, прискорює метаболізм і добре впливає на нерви.

Протипоказання: алергія, активна стадія туберкульозу легенів, сечокам`яна і жовчнокам`яна хвороби, гострі періоди при хронічних захворюваннях печінки, запальні і виразкові процеси в шлунково-кишковому тракті.

image_650_365

  1. Кукурудза

Власне кажучи, західні вебсайти навперебій рекомендують її у будь-якому вигляді, включно з попкорном, чи то пак насамперед попкорн (клітковина, селен і вітамін Е, кажуть вони, чудовий вплив на дитячі клітини), наші ж застерігають від попкорну, посилаючись на те, що цей продукт містить багато паскудних харчових додатків, включно з глютаматом натрію Е621, а ще це генномодифікована кукурудза і жахлива загроза фігурі. Думайтєсамірєшайтєсамі, а я попкорн їм, і консервовану кукурудзу теж, просто перевіряю, щоб у складі не було какашки.

У будь-якому випадку сама кукуруцка помічна при нудоті, нормалізовує метаболізм, сприяє виведенню шлаків, нормалізовує рівень холестерину, запобігає анемії, зменшує надмірний апетит, усуває набряки і бореться з утомою. Добра при цукровому діабеті. Гарно впливає на м’язи, кості і нерви. Містить вітаміни А, Е, Н, В1, В2, В4, D, K, в ньому високий вміст цинку, йоду, магнію, заліза, кальцію, калію, нікелю, міді і натрію, нікотинова кислота, амінокислоти (лізин,триптофан).

Протипоказання: підвищене згортання крови і схильність до тромбозів, проблеми шлунку та 12палої кишки, індивідуальна непереносимість.

2422

  1. Авокадо

Ну, авокадо взагалі вважається одним з найкорисніших і найдієтичнішихпродуктів на планеті, і навіть у книзі рекордів Гіннеса побував з цієї нагоди. Для вагітної зокрема це антистрес і антивтома, антивірус, нормалізовує роботу серцево-судинної системи, врегульовує рівень холестерину та цукру, перешкоджає виникненню анемії, зміцнює зуби і кістки, знижує тиск, бореться з закрепами, рятує від ранкового токсикозу, допомагає при судомах ніг. Вітамін Е дбає про дозрівання плаценти і запобігає її відшаруванню. Авокадо багате на мононенасичені жирні кислоти, вітаміни В, А, С, К, РР, D, магній, фосфор, мідь, натрій, калій, марганець, залізо, холін, фолієва кислота, клітковина.

Авокадо допоможе також у зовнішній боротьбі проти розтяжок: подрібніть його в пюре, додайте оливкової олії і накладіть суміш на проблемні ділянки на 15хв, щоб зволожити, загоїти і заспокоїти бідну шкіру, потім змийте теплою водою.

Протипоказання: індивідуальна непереносимість.

avocado-halves-diet-

  1. Гранат

Зміцнює м`язи, а у вагітних – дітородні органи. При регулярному вживанні менш болючі пологи гарантовано. Гранат добре впливає на кров, травну систему, збуджує апетит, знижує тиск, має протизапальну та знеболюючу дію, допомагаэ проти кашлю, бореться зі втомою і слабкістю, допомагає при токсикозі, допомагає уникнути набряків, полегшують прояви гестозу. Містить вітаміни групи В, аскорбінова кислота, вітамін А, Е, РР, а також винна, яблучна, лимонна кислоти, вуглеводи, клітковина і мінерали (мідь, калій, алюміній, фосфор, кальцій, селен, залізо, магній). Найкраще вживати у вигляді свіжого соку через трубочку (щоб захистити зубну емаль), і перемелювати разом з кісточками; добре і корисно також змішувати його з моркв’яним та буряковим соками. Норма – не більше одного граната в день.

Протипоказання: гастрит, алергія.

o.11873

  1. Волоські горіхи

Вгамовують голод і потяг до солодкого, боряться зі втомою токсикозом і безсонням, добре впливають на нерви, шкіру та волосся. Вживання в їжу волоського горіха в останні тижні вагітності сприятливо діє на утворення в грудях достатньої кількости молока. Маэ дуже добрий вплив на формування мозку вашої дитинки.

Містить вітаміни А, С, Е, К, Р, групи В, фітонциди, дубильні речовини, алкалоїди, клітковина, а також понад вісімдесят корисних елементів: залізо, кобальт, хром, цинк, магній, калій, кальцій, мідь, нікель, йод , стронцій та інші. Горіх особливо цінується значним вмістом ефірних масел, а також жирних амінокислот і білків. Містить велику кількість омега-3. Норма – два горіхи на день.

Протипоказання: алергія, схильність до ожиріння.

Akhroot(WalnutsWithoutShell)(1KG)__34808_zoom

  1. Шпинат

Також він бореться з різними вірусними інфекціями, надає стимулюючу дію на підшлункову, покращує метаболізм, сприяє виведенню шлаків і токсинів, знімає больовий синдром поперекового відділу. Бореться з закрепами, кашлем, кровоточивістю ясен, змінює зуби, дуже корисний для очей. У шпинаті є білки, вуглеводи і навіть жири: насичені та ненасичені жирні кислоти, клітковина, крохмаль; вітаміни А, Е, С, Н, К, РР, багато вітамінів групи В, бета-каротин; кальцій, магній, натрій, калій, фосфор, залізо, цинк, мідь, йод, марганець, селен, фолієву кислоту, багато білка.

Протипоказання: проблеми з нирками, сечовивідних шляхами, жовчовивідними шляхами, печінкою, виразки, ревматизм, подагра , хронічна гіпертонія, схильність до тромбозів.

01819-01_78ac3a94-4a7e-4b5a-8358-0fac825a9c96

Взагалі, протягом вагітности найвизначнішу роль для мене відіграють фрукти. Цікаво, що в різні періоди тягнуло на різні фрукти; найплотніше посиділа на грушах, інжироперсику, гранатах, яблуках (їмо з кісточками, в них денна норма йоду), бананах та ягодах. Моєю улюбленою розвагою було ґуґлити чим який фрукт корисний і який із них підходить мені саме зараз (для апетиту, проти нудоти чи перед сном). Врахуйте також існування манго, ківі, ананасу, апельсинів/мандарини (так, вони алергени, але ніхто вам не каже ними обжиратися), винограду (теж у міру і на відстані від инших прийомів їжі, а то загрожує метеоризмом), абрикосів, фейхоа, хурми.

До питання про що можна і чого не можна під час вагітности. Та все можна, просто ж міру треба знати. Забагато чогось може мати погані наслідки, але що таке забагато? Наприклад, забагато хурми – це понад дві на день, а забагато печінки – це ваша звична денна порція (виходить приблизно в 4 рази більше вітаміну А від денної норми вагітної). Але хто встановлює ці норми, і чи не мудрий був Господь, придумавши те вагітне «хочеться»? Зібрана в цій статті суперїжа – не панацея, а речі, про які ви могли не знати, забути або не врахувати. Просто прикиньте собі , можливо, вам хочеться їх, а не всіх тих некорисних речей типу чипсів і кока-коли? 😉 Наприклад, мені на якомусь етапі закортіло чаю з цукром, а зазвичай я його п’ю без цукру, а потім з’явилися фініки, і чай раптом став нецукрованим знову. Продукт, що вважається одним з найважливіших для вагітної – яйця, я так і не змусила себе з’їсти ні разу за вагітність, а де тоді брати білок? З айрану, наприклад, який мене взагалі не треба просити випити двічі.

Успіхів, і легких усім пологів)

Що ще цікавого

Підпишіться на оновлення

Loading

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

читайте нові статті першими

Loading