Післяпологове відновлення та підв'язування

Післяпологове відновлення та підв’язування

діастаз здоров'я післяпологове відновлення

Як має виглядати післяпологовий період, щоб піти на користь?
По-перше, в ідеалі тіло має фізично готуватися до вагітности й пологів, існують спеціальні комплекси вправ для таких нагод.
Післяпологовим періодом вважають 6-8 тижнів, яких потребує жіноче тіло для відновлення. Їх також називають четвертим триместром вагітности, адже мама з малюком усе ще нероздільні. В цей час мама потребує особливої опіки та догляду, вона відновлюється, налагоджує гормони, грудне вигодовування та контакт з малюком.

Яких правил важливо дотримуватись?
?вилежуватись (принаймні 2 тижні; навіть якщо прибрати нікому, зараз це не пріоритет; а от про їжу, якщо допомогти нікому, варто замислитись заздалегідь; у випадку кесаревого потрібно також максимально пересуватись)
?не носити важкого (якщо нема кому носити малюка, розгляньте варіант крісла-гойдалки, наприклад)
?правильно харчуватись (збалансоване харчування, овочі, фрукти, морепродукти, зелень, яйця, птиця, бразильські горіхи, кісткові бульйони тощо; легкі страви, що не перенавантажують організм і не створюють клопотів для кишківника)
?пити часто, але малими порціями, скажімо по пів склянки (випивання півлітри заразом не сприяє загоюванню животика)
?підв’язуватись (саме шарфом, а не аптечним бандажем; навчіться цього заздалегідь; для вагінальних пологів – з 5 дня, для кесаревого – з 6 тижнів, або по відчуттях (дехто відчуває, що це взагалі не для них, або навпаки жагучу потребу підв’язуватись); якщо це викликає неприємні відчуття – порадьтеся з лікарем, але впевніться, що він розуміє різницю між бандажем та підв’язуванням ?)
?для вагінальних пологів – прохолоджені у морозильнику прокладки із гамамелісом, максимальна гігієна (проста вода) та ‘провітрювання’ промежини; для кесаревого – після душу легенько промакуємо шрам рушником і спрямовуємо струмінь холодного повітря з фена
?при потребі приймати знеболювальне та проносне, мати напоготові ланолін на випадок подразнення сосків
?починайте вправи, коли відчуєте, що можна, але в будь-якому разі – обережні, спеціально підібрані вправи, й не раніше, ніж за місяць та після завершення лохій
?не починайте статевого життя, поки не будете готові фізично і морально, а якщо щось пішло не так, пам’ятайте, що завжди можна зупинитись
?за місяць після пологів необхідно відвідати гінеколога, ще чудова ідея відвідати остеопата, а за потреби й психотерапевта

?існує ще процедура післяпологового пеленання або укутування, що відновлює тіло та душу, навіть якщо після пологів минуло вже багато часу.

Більше про підв’язування

Після пологів в животику знижується внутрішньочеревний тиск, зміщуються органи, м’язи ослаблені, діастаз, геморой, нетримання сечі, словом, організм потребує фізичної підтримки. З цим завданням чудово справиться підв’язування. Чому саме підв’язування, а не бандаж? Бо бандаж здавлює органи і ослаблює м’язи, тоді як підв’язування їх підтримує, припіднімає. Підв’язування допомагає матці скорочуватись, знімає навантаження з органів, підбирає обвислий живіт, покращує стан м’язів та зв’язок, запобігає діастазу та проблемам з травленням та випорожненнями.

Для підв’язування зручно використовувати слінг, але підійде для цієї цілі й будь-яка проста тканина 2,5-3 м. довжиною та 50 см. шириною, це може бути навіть пеленка чи непотрібне простирадло.

Є різні способи підв’язуватись, ось найпростіший: ляжте на спину, покладіть тканину на талію, і так, щоб вона охоплювала нижню частину живота, підніміть таз, перехрестіть тканину за спиною і виведіть її вперед до живота, зав’яжіть вузол на рівні низу живота (в комфортному місці) і прослідкуйте, щоб він не тиснув, можна перемістити вузол в зручніше місце (найкраще використовувати подвійний плоский вузол); виходить два шари тканини – широкий і вузький, затягуйте їх щільно, але не перетягуйте, повинно бути комфортно, нас цікавить не корсетне утягування, що може загрожувати навіть кровотечею, а саме делікатна підтримка; перший шар утворює кишеню, в яку і потрібно ‘викласти’ живіт, а другий – підтримує його, щоб він не опускався. Тут і тут є ще декілька варіантів підв’язування.

Абсолютно чаруючий спосіб підв’язуватись – бенкунг, – це традиційний малазійський шарф і спосіб.

А тут є традиційне тайванське підв’язування мусліновою тканиною.

Кінезіотейпування – це компактна заміна підв’язування, але краще знайти хорошого спеціаліста, який би з цим допоміг. Ось тут жінка демонструє як це робити на собі.

З гідним комплексом вправ для подальшого відновлення, зміцнення та повернення в форму животика і всього тіла з радістю допоможе Ґанґста-йоґа. Тут ви остаточно встанете на ноги фізично та морально і багато дізнаєтесь про власне тіло.

Що ще цікавого

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

читайте нові статті першими

Loading