– У вас соска впала. У ВАС СОСКА ВПАЛА!, – оглянувшись на чоловічий голос, розумію, що звертається він до мене.

– Ми не користуємося дурником, – кажу йому я.

– Якась дурна, – подумки знизує плечима чоловік і йде собі. Адже ось дурник, ось малюк, – зв’язок очевидний, для чого випендрюватись?

Дурник… У цьому чарівливому слові ховається загадка й невловима сила. Флер дитячої невинности та шарм глибини людської думки. М’який та ніжний, мов подув весняного вітерця, та відданий, як материнське серце… Ах, дурник…

Ніколи б не прийшло мені до голови скористатися подібним девайсом, просто тому, що асоціація в мене одна: затичка. А чого мені затикати таке янголятко?

Але розгорнімо сей сувій у деталях.

Трохи історії

Не зважаючи на те, що перша офіційна згадка про дурник датується XV сторіччям, щось мені каже, що з тих чи инших причин дітям тицяли щось погризти/посмоктати у всі часи. Зашкал децибел дитячого рьову, нудьга, прорізання зубок, – треба ж якось виходити з ситуації.

☝️Навіть Мадонна бувала надто зайнята, щоб давати Ісусу цицю! Та й сам Ісус певно не надто горів бажанням смоктати жіночу плоть. ‘Повивалюють ото’, – любив приказувати молодий Ісус. І поправляючи на переніссі окуляри, перетворював цицьки на бурдюки для вина.

Bernardo Cavallino - The Breastfeeding Madonna

В різні часи у різних регіонах у подібних клуночках можна було знайти що завгодно: кості, м’ясо, сало, хліб, фрукти (ніблер еге?), цукор, мак (спасибі, що не героїн), саму ж шматинку могли й вимочити в алкоголі ?. Отак мучились і перебивалися аж поки в 1901ому не виручив усіх хто б це міг бути? ? один фармацевт, цілком випадково заробивши на тому мільйони. Ну я не стресую, люди заробляють і на потрібних речах, слава Богу, просто терпіти не можу, коли заробляють на дітях, та ще й при живій циці матері. Втім, цей продукт довший час вважався чимось для бідніших верств населення, а міф про шкоду для зубів з’явився вже в 1909 році.

Чому ні

Чому так

Чому справді так

Дослідження каже, що є випадки, в яких використання дурника таки виправдане: недоношеність і мала вага при народженні, ризик гіпоглікемії, коли малюк має потребу в ранній оральній стимуляції для підтримки і розвитку смоктального рефлексу тощо.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

читайте нові статті першими

Loading