Їжа під час вагітности, або коли вперше довелося їсти

вагітність харчування

Ніколи не думала, що писатиму якийсь такий пост, бо належу до тих людей, яких бісить, коли подруги виходять заміж і одразу ж починають постити рецептики на фейсбуці, всі, як одна, наче їм пороблено, наче инших тем і геть не існує. Тож ті-таки подруги, мабуть, мене заплюють, але це пост найпростіших у приготуванні речей, які не дадуть пропасти таким, як я.

Люди інтелектуального складу зазвичай недостатньо інтелектуальні в питаннях елементарного харчування. На їжу просто немає часу, а вже що саме їсти видається снобським запитанням. Тим часом тіло в шоці.

Але коли справа доходить до вагітности, хоч-не-хоч доводиться нарешті отямитись і почати нормально харчуватися, вже хоч би тому, що в протилежному випадку тебе здолає нудота на пару з блювотою. Доведено, що маленькі і часті порції їжі під час вагітности суттєво зменшують подібні неприємності.

Мій звичний раціон, до вагітности, виглядав як щось просте, раз на день. Я завжди тяжіла до здорової їжі, не любитель чіпсів і коли, проте нудота першого триместру змусила мене переглянути свій спосіб харчуватися. У першу чергу мені завжди бракувало ідей, що приготувати, потім я не фанат стирчати на кухні, і нарешті, якщо їсти тепер треба часто, проблєма ідей стає куди проблємнішою. І дуже часто навіть очевидні рішення втікають з голови у відповідальний момент.

Моя їжа залишилась простою, і дуже рідко я вдаюся до страв, що відбирають у мене час. Ми не будемо вдаватися в деталі типу кількости вуглеводів у яйцях, користи цинку та дієт по триместрах. На хлопський розум, їсти треба купу всякого різного, прислухаючись до власного організму. А коли важко думати, можна заглянути сюди чи створити свій власний список.

Отож, топ вагітних сніданків (і це те, що допоможе вам уникнути «ранкової нудоти», якщо його з’сти одразу по прокиданню):
Мюслі з молоком (якщо швиденько закинутись, організм не встигає зрозуміти, що у нього ранкова нудота. а що може бути швидше, аніж мюслі?)
Вівсянка (я її собі просто насипаю в тарілку, додаю туди всяких горіхів, родзинок, насіння соняшника, сезаму, чіа, коротше всьо, шо не шкода, деколи додаю банан, і заливаю гарячим молоком, накриваю кришкою, і за хвилину готово. ситість залишається надовго, а всі ті горіхи і насіння містять незліченну кількість вітамінів. я таке часто їм і не на сніданок, а власне коли притискає нудота, раптовий голод чи більше нічого не лізе)
Яйця, яєчня, омлет, тощо (ну, мені вагітній яйця дуже рідко лізуть на сніданок, занадто важке. але вже як хочеться, то треба, бо кажуть, шо яйця з беконом то для вагітних найкорисніше)
Хліб (рекомендується цільнозерновий) з маслом і, наприклад, сиром
Грінки (скибочки чорного, підсмажені з двох боків на маслі і з часничком /білий вимочений в яйці, підсмажений на олії, можна розплавити зверху сир /дуже не пересмажуйте, альо, не треба зловживати смаженим).

Далі, топ вагітних обідів (і це те, що просто незамінне, коли вам смокче під ложечкою посеред дня, та що там казати, зупа/суп – це колодязь вітамінів, і після них завжди дуже файно почуваєшся. варіння зупи займає до години часу, зате це єдине, чим можна насолоджуватися кілька днів з моєї точки зору, це єдина їжа, яку я тримаю в холодильнику до трьох днів, бо головне, щоб свіженьке, а не щоб нажертися. але зупі не шкодить, чесно, вона лишень смачнішає):
• Діло ясне, борщ. Ніщо й ніколи не буде таким чудовим, як борщ, у будь-якій його варіації (я його завжди варю так: кидаю курячу лапку в окріп; поки вариться бульйончик, ріжу овочі: підсмажую на пательні/сковорідці цибульку, додаю морквочку соломкою, додаю бурячок теж соломкою, трошки просмажую, потім тушу під кришкою, додаю водички, коли майже стушилось додаю велику ложку томатної пасти, протушую; тим часом бульйончик зварився, додали картопельку кубиками, не забули зняти ложкою всякі википаючі брудні пінки з бульйону і курячого, і картопляного, картопельку трохи поварили, додали капусточки нашаткованої, ще трохи поварили, додали все те, що на сковорідці/пательні, додали подрібненого часничку, солі, перцю, лимонного соку і петрушки і зеленої цибулі, якшо є. Файно перемішали, ще трохи поварили, покуштували – зашибісь, вуаля)
Мінестроне (довго шукала улюблений варіант, і осьдечки: взєли банячок/каструльку, підігріли пристойну кількість оливкової олії, насипали подрібненого часничку, о боже, цей аромат, підсмажили чучуть, досипали цибульки кубиками, підсмажили чучуть, досипали кореня селери півкільцями, підсмажили, досипали добрячих два помідора кубиками, додали приправки типу чебрецю, орегано, базиліку, чорного перцю, поекспериментуйте, як вам більше смакує, добряче то все просмажили разом, додали маленькі кубики моркви, просмажили чучуть, додали маленькі кубики цукіні, додали нарешті води так, щоб покрити те все, поварили, додали маленькі кубики картоплі, все ріжеться однаковими маленькими кубиками, в цьому вся сіль, додали ще води, суп має бути дуже густий, поварили, додали морської солі, скуштували, вуаля)
Курячий бульйон (якшо курка добра, то це ж мм і дуже швидко: окріп, курка, цибулина, морква грубими шматками, кріп, сіль – і можна пити, плюс вермішель – і можна їсти, вуаля)
Суп-пюре з броколі (не люблю броколі, але всі тріщать-розриваються, шо воно надзвичайно корисне, то знайшла смачний рецепт: поставили варитись курячий бульйончик; в окремому банячку підсмажили до м’якого на вершковому маслі цибульку, корінь селери, додали порубане броколі, залили бульйончиком, прокип’ятили під кришкою 10хв, добряче збили блендером; на пателенці розтопили шмат масла, додали пару ложок муки, розмішали гарненько, додали склянку молока, мішаємо на вогні, поки не утвориться чудова густа маса, додаємо її в суп, можна додати чорного перцю і прикрасити зеленню, сіль за бажанням, я не додаю, вуаля)
Томатний суп-пюре / помідорова зупа (неймовірно, це різні речі!)

І нарешті, топ вагітних вечерь:
Картопля. (ну а шо ше, я українка. варена, смажена, пюре. варену люблю з кефіром чи з оселедцем, так, оселедцем, я і суші їм і нічо, пюре люблю з лечо, смажену саму люблю мм. Ну і деруни, але то вже так швидко, просто як без дерунів)
Крупи (моя улюблена – гречка, завжди її топчу з салатами, другий в строю – рис, простий парений, сам або з сезамом, або зі свіжими креветками, якщо є доступ, різотто, плов)
Лечо (підсмажили цибульку, додали червоний болгарський перець, додали помідор, сіль, перець, часник, можна додавати ще моркву, смак инший, але теж надзвичайно смачно; люблю ще як болгари роблять – додають до того всього домашній сир, зелень, яйце, і файно вимішують на великому вогні, смакота)
Рагу (та будь-які овочі скинули в баняк, і за пів години насолоджуємось. з м’ясом довше, але теж можна)
Стейк (пс-пс, дві секунди, і готово, що може бути краще)
Паста (я не дуже фанат, але це реально дуже швидко і безконечна кількість варіантів)
Млинці (теж трохи довше, але ж їх варто навчитися смажити, бо можна напхати чим завгодно! Починаючи від масла з часником чи фаршу і закінчуючи лекваром всередині і холодною сметанкою назовні)

Основний секрет полягає в тому, що між всім тим ділом ми не куримо, не колупаємось в носі і не закидаємось чіпсами/желейками. Ні, ми куди мудріші, і насолоджуємося самим фактом здоровизни нашого харчування і не дозволяємо своєму тілу зголодніти, бо голод = нудота.

Отож перекуски:
Ягоди (всі) і фрукти (мій топ: яблука, груші, банани, ківі, апельсини, персико-інжир, будь-які ягоди, гранати) і свіжовитиснені соки (це не так складно, як здається, купіть собі соковитискалку, я вас благаю, але соків, кажуть, не більше за 200 мл на день можна)
Овочі (мій топ простих салатів: терта на крупній терці морква, трішечки солі, лимонний сік і олія ммм, можна туди і свіжий буряк, теж дуже файно /помідори, яйця, цибулька кубиками, сіль, перець, олія / помідори, цибуля, сметана, сіль /болгарський перець, помідори, цибуля, олія, сіль /мішінина овочів типу капусти, болгарського перцю, помідорів, зелені, цибулі з зеленню, домашнім сиром, олією / вінегрет /корінь селери, бебі-шпинат, зелене яблуко, лимон, чорний перець, оливкова олія /синя капуста, горошок, майонез, сіль, перець) і свіжовитиснені соки (обожнюю овочеві соки, особливо змішані з листям типу шпинату, кале, листя салату)
Всі види горіхів, сухофруктів, насіння, трохи чорного шоколаду
Канапе (люблю з копченим лососем і лимончиком, і начхати!)
Йогурти, кефіри, сметани (так, сметану можна наминати просто ложкою чи з хлібом)
Зефір (дуже добре для костей, особливо якщо він на основі агар-агару)

Основне, не морочте собі голови, все це строго індивідуально, просто складіть собі такий файлик ідей, куди можна зазирнути, коли в голові порожніє. А коли є настрій, шукайте щось новеньке, закидайте в той файлик, знайдіть якийсь хороший канал на ютюбі. Успіхів, і вам, і нам!

Що ще цікавого

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

читайте нові статті першими

Loading