ідеальна дружина

Mother’s Little Helpers

материнство ресурси рефлексії

“Kids are different today”
I hear every mother say
Mother needs something today
To calm her down
And though she’s not really ill
There’s a little yellow pill
She goes running for the shelter
Of her mother’s little helper
And it helps her on her way
Gets her through her busy day

The Rolling Stones – Mother’s Little Helper

Бути соло-мамою

Про самотнє материнство я знаю майже все. На щастя, я ніколи не залишалася без фінансової підтримки, тому – майже. В час денного сну дитини мені пощастило могти читати, писати, вести блог, курси післяпологового відновлення. Потім дитина перестала спати вдень, але невдовзі після невеличкого вигорання і безконечних пошуків успішно з’явився садок. Читай – хвороби. І все ж, краще з садком, аніж без.

Однак сьогодні я в Іспанії. На разі тут школа до 14:00, а саме зараз ще й довжелезні великодні канікули – 12 днів. Дні хвороби й канікул ніхто мені не оплачує, ніхто не відшкодовує ані витрачений на дитину, а ні втрачений особистий та професійний час. При всій любові до дитини – це забагато на одну голову, щоб зберегти ментальне здоров’я. Ресурсу потребує на лише постійне слідкування й відволікання на дитину, а й вигадування для неї занять. Не кажучи вже про омріяну тишу, свободу пересування та решту чудових речей.

Бути мамою-одиначкою це, звісно, суперсила. Впродовж цієї подорожі здобуваєш скіли, які иншим тільки снились. Так, коли кілька років тому я організовувала “бізнес-школу” для мам у Карпатах, незвиклі бути без підмоги матері тяжко страждали, тоді як я навпаки відривалася в їхній компанії. Ні, та всі відривалися, звісно, просто  постійно “пасти” свою дитину самотужки вимагає нелюдського ресурсу, і в тих, хто не має вибору, цей скіл заточується мов блискавка. Але хай яка та мама блискавична й загартована, вона все ще може розсипатися на друзки кожної секунди, якщо не подбає про себе вчасно. Як впоратися з дитиною самій?

В сучасному світі нам мало б бути легше

Спойлер: не є.

Дяка богу, ми не в 50-70, і бути ідеальною жінкою та матір’ю більше не необхідно, а mother’s little helpers (маленькі мамині помічники) більше не зводяться до пігулки пастельного кольору, що допомагає ігнорувати депресію, зберігати фігуру та розвивати залежність.

Втім, є інфа, що жіночі спроби втекти від стресу в наркотичний спосіб нікуди не поділися й нині: жінки їдять Прозак, Адеррал (в Україні не зареєстрований), крадуть в своїх дітей ліки від СПАУ чи банально прикладаються до склянки.

Це означає, що рівень стресу нависає чи не більше, ніж тоді: кухня, прибирання і діти ніде не поділись, натомість як мінімум робота додалась, родичі позникали з горизонту, принаймні в європейському суспільстві. І здається, наче все ще треба комусь довести, що ти можеш усе це і навіть більше. Але ні, є реальні можливості й те, що поза ними, є час, в який не втиснеш більше, ніж 24 години, і є організм, що виснажується від нелюдського до себе ставлення. Але що власне може зробити самотня опікунка (чи ок, буває, що й опікун)?

Як вижити соло-опікунці чи соло-опікуну?

Сон

Достатня кількість сну – це головний пріоритет, і навіть не пробуйте з цим сперечатися. Від сну залежать наше здоров’я, адекватність та рівень енергії. Решта – другорядне.

Час на себе

Час на себе має вирішальне значення. Власне фізичне та ментальне здоров’я – це фундамент, без якого не буде нічого. Як ми можемо витратити цей час:

Ручка

Тримання в голові всього вимагає нелюдських зусиль. Добре мати ручку, чи ок, телефон, і регулярно виливати це все туди. Що саме?

Делегувати все, що можливо

Варто скласти список своїх пріоритетів. Поза всяким сумнівом прибирання – чудовий спосіб зняти стрес, а приготування їжі – прекрасний креативний процес, але всього має бути в міру. Якщо це не в пріоритеті і є можливість делегувати – це звільнить хмару часу. Якщо можна делегувати ще щось – ще краще.

Девайси

Тут може бути багато речей:

Час на дитину та соціалізація дитини

Наша соціалізація супер важлива, соціалізація дитини важлива не менш. На щастя, деякі види діяльности можна розділити з дитиною.

Няні, садки, плейдейти, инші мами, родичі – чудово для всіх, якщо такі варіанти є. Як мінімум один із них точно має бути доступний. Варіанти і гнучкість – наше все. Кафе з ігровими кімнатами, тусовка з иншими сім’ями, спільний спорт, концерти, танці, малювання, події, на яких дорослі і діти можуть бути разом і окремо, майданчики тощо.

Тримаємо себе в руках наскільки це можливо

Для цього є чудова стаття про те, що ми контролюємо, а що ні. І не забуваймо, що часом треба просто відпустити все і здатися на милість того, чого від нас вимагає світ, діти, здоров’я чи непередбачувані обставини. І це теж ок. Ставмо перед собою досяжні цілі з поправкою на те, що ні ми, ні світ не є ідеальними, а відпочинок також критичний для того, щоб змогти продовжувати бути людиною, мамою, жінкою, професіоналкою тощо.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

читайте нові статті першими

Loading