Після пологів жіноче тіло часто отримує чимало змін. Однією з поширених є розходження м’язів живота – діастаз. Часто вони сходяться назад самостійно, однак нерідко їм потрібна додаткова допомога. У будь-якому випадку делікатне укріплення тіла після пологів ніколи не завадить.

Діастаз та види діастазу

Ось, живіт до вагітности, під час і після. М’язи, що по боках (поперечний та косі), наш природний корсет, ослаблюються і перестають тримати м’язи, що посередині (прямі), внаслідок цього виникає розходження білої лінії живота, яке згодом можна зауважити, як провалля або навпаки валик посеред живота при напруженні пресу. На фото відтворено різновиди діастазу.

Найчастіше розходження трапляється над пупом, на 4 прикладені перпендикулярно пальці вище, та на рівні пупа. Там тканини найвразливіші, тому саме там найлегше виявити і найчіткіше виражений діастаз.

Профілактика дістазу

Бенкунг

Щоб підтримати м’язи в процесі відновлення після пологів, необхідно підв’язуватись (ідеальний для всіх варіант – бенкунг). Якщо цього не робити, можна опинитись у ситуації, схожій на мою: за тиждень після пологів мій живіт виглядав, як звично, тому я вирішила, що підв’язування мене не стосується, через три місяці почала качати прес, а на десятому місяці під час качання пресу зауважила валик вздовж білої лінії живота. Проблемою вважається розходження м’язів понад 2-2,5 см, що ж, у мене було 2, і, перепрошую, але це також проблема.

Дуже гарно сприяє діастазу неправильна постава, траґання вантажів і переїдання – перевірено на собі. Тому важливо пересуватися струнко, витягуючись угору, не перепрогинаючись уперед чи назад, а також важливо правильно розповсюджувати вагу тіла – на дві ноги. Слінґ – це чудово, але впевніться, що користуючись ним, ви правильно розподіляєте вагу і зберігаєте правильну поставу. Хвалені ‘вакуум’ і ‘планка’ не допоможуть, а то й нашкодять, якщо виконувати їх неправильно і без підготовки, і в інтернеті можна натрапити на чимало неправильних технік виконання цих вправ, будьте обачними. Правильні техніки походять з йоги, і в першу чергу при їх виконанні важливо правильно дихати.

Діастаз загрожує булькою на пузі, тому навіть якщо булька вже є і то така, що навіть не вдається промацати розходження м’язів, найкраще, що можна зробити, це навчитися контролювати поперечний м’яз. З цим інструментом можна вже братися качати прес.

Зверніть ще увагу на малюнку, як мало місця в пузі займає прямий м’яз із усіма його омріяними кубиками. Ці кубики не мають жодного практичного значення і хіба створюють ілюзію краси, в йозі вони вам хіба заважатимуть. Але то вже ваша справа: хочете кубики – будь ласка. Проте перед тим, як почати працювати над прямим м’язом, необхідно укріпити основи, що знаходяться навколо: зовнішні і внутрішні косі та поперечний м’яз.
В першу чергу після пологів потрібно активізовувати і відновлювати саме їх тонус, а в подальших тренуваннях керуватися принципом «від глибокого до поверхневого», послідовно включаючи в роботу всі м’язові групи черевної стінки – спочатку поперечну, потім внутрішню, зовнішню косі і вже в останню чергу прямий м’яз живота.

З власного досвіду: скоригувати діастаз, взяти його під контроль, означає не лише покращити зовнішній вигляд, а в першу чергу налагодити роботу шлунково-кишкового тракту, позбутися проблем з випорожненнями, сечонетриманням, гемороєм і навіть позбутися зайвих кг. Дуже всім раджу забути про зовнішню красу назавжди, адже вона – наслідок внутрішнього здоров’я, і саме на ньому потрібно сконцентруватися. Зовнішнє – приємний бонус.

Самодіагностика діастазу

Лежачи на спині, зігніть ноги в колінах, поставте стопи на підлогу. Одну руку покладіть під голову. Дихайте природно і, трохи піднявши голову від підлоги, подивіться на свій живіт. На фото типовий прояв, який називають валиком:

Инші прояви: хатка (як валик, але ще більше нагадує дах хати) і діра (виглядає як рів, незвичне заглиблення на місці валика).

Пальці вільної руки занурте вертикально поміж країв прямих м’язів живота над, на рівні і під пупком. Так ви зможете виміряти ширину відстані між м’язами, глибину, на яку пальці можуть зануритися всередину і довжину діастазу зверху вниз по середній лінії.

Є? Тепер лишилось хіба позбутись ⏩ Ґанґста-йоґа.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

читайте нові статті першими

Loading