Блог Принадії

Блог Принадії: сім років

особисті хроніки рефлексії

Блог Принадії раптом святкує сім рочків, і я та дівчинка, яка завдяки цьому вижила. Я дякую всім читачам, які були весь цей час зі мною, і радію, коли статистика росте – з’являються нові читачі. Сумно чи ні, а я ненавиджу алгоритими й маркетинги, і лишаю долю блогу Принадії на самоплин. Втім, саме цього року я максимально оптимізувала сайт для доступности в пошуковиках, і бачу результат. Мені радісно бачити, що тепер люди заходять читати старі статті через ґуґл, справа живе! І якщо вам подобається мій контент, будь ласка, підтримайте і поширте, адже я прагну робити якісні речі для українського споживача і постійно експериментую і пишу про речі, які щиро мене цікавлять. 

Український контент з англомовною версією

Я також вирішила додати до сайту англомовну версію. Чому? Це має багато причин. Спершу я хотіла, щоб блог міг читати батько моєї дитини та инші україно-англомовні сім’ї, адже я часто підбиваю підсумки від темами, економлячи людям час на самостійні дослідження. Крім того, я тренувалась робити переклади і хотіла розширити аудиторію читачів, а також продемонструвати українцям, що нам не потрібні російські версії сайтів, взагалі, – відчуваю це як особисту форму протесту.

Прогрес семи років

Дуже цікаво відслідковувати тематичний прогрес за ці сім років, адже я 7 років чухала те, що мені свербіло, як кажуть англомовці. Блог Принадії охопив теми вагітности, пологів, грудного вигодовування, виживання з дитиною, я також рефлексувала на теми батьківства, прослідковувала ріст людини в своїй малечі, перемкнулась на власний розвиток, теми мотивації, надхнення, персонального зростання та того як працюють речі, стосунки, як працюємо ми. Це склало 146 статей, що означає приблизно по статті на тиждень впродовж семи років, хоч були періоди, коли я могла писати більше чи менше. Я перенесла сайт, втративши напрацювання трафіку, розібралася як правильно структурувати, щоб це було легше читати, додала аудіоверсії до деяких статей (на жаль, я не встигаю робити це постійно, але постійно тримаю це в голові), відполірувала дизайн аж поки стала цілком задоволена ним. Набуваючи нового досвіду, я також регулярно покращую старі статті.

Чому я пишу

Я часто пишу, щоб розібратись у темі для себе ж, або підсумовую надумане/прочитане, або даю сама собі поради, пишучи в напівпритомному стані (бо сил майже ніколи нема), щоб отримати свій допамінчик, коли статтю завершено, і відчути, що живу недарма. Я це зробила. Це я зробила.

Блог Принадії допоміг мені пережити безліч важких моментів соло материнства. Я в захваті від можливости прослідковувати власний прогрес і мати на сайті стільки корисного на мій погляд матеріалу. І дуже сподіваюсь, що це корисно не лише мені.

Тут про те, чого ніколи б не відбулося без цього блогу

Топ-статей за переглядами

Безперечні фаворити блогу Принадії за кількістю переглядів.

Статті про стосунки

Увага до цих статей свідчить про їхню актуальність, і це дуже тішить. Без стосунків ми ніщо. На них стоїть світ, у якому ми живемо. Тому важливо працювати над їхньою якістю.

Це була важка до написання стаття і вона вийшла така об’ємна, що я боялась, що її ніхто не читатиме. Але вона очолила хітпарад, і про те, що її таки дочитували, свідчать перепости. Насправді я ледве не зробила з цього книжку, бо там ще багато чого можна додати. Нам важко в стосунках, бо ми на болючій еволюційній транзитній стадії і не до кінця розуміємо, що відбувається.

Бути собою чи бути прийнятим суспільством? Чи поняття ґендера можна було б узагалі уникнути? Мені добре зрозумілі труднощі прийняття, самоідентифіції та важливости імен для речей. Бо незважаючи на те, що я явно ідентифікую себе як жінка (хоч це має для мене винятково божественне значення приналежности до певного клану), мені важко вписуватись у загальноприйняті норми. Та й не завжди ясно для чого в них власне вписуватись.

Річ, яку легко сплутати з депресією, і від якої масово страждає наше суспільство. Яких стосунків ми потребуємо, щоб бути щасливими, та що можемо зробити, аби змінити стан справ на краще?

Стаття ґрунтується на книзі Джона Ґоттмана “Сім принципів для успішного шлюбу”. На цю книгу мене наштовхнула спроба терапії для пар. Провальна, до речі, спроба, але то вже зовсім инша історія. Як на мене, це дуже практична стаття, особливо для тих, хто шукає способів владнати наявні стосунки.

Статті про виховання

7 найвідоміших педіатрів на боці дитини

Сім педіатрів, що сильно вплинули на ставлення суспільства до дитини, яка, виявляється, теж людина.

Істерики або не-такі-вже-й-жахливі-два

Наболіла тема для багатьох. Часом здається, що дитячі істерики то змова проти тебе. Насправді дитина просто росте.

Статті, які заслуговують на більше уваги

Є кілька статей, про які я мрію, щоб їх читали, перечитували і ділилися ними. Якби кожен з нас мав ці усвідомлення, світ був би значно кращим і зрозумілішим.

Стаття про наші три еґо-стани, чотири життєві позиції та що власне означає бути дорослим.

Терапевти давно перестали бути табу, і більшість людей уже, здається, розуміє ріжницю поміж психологами, психотерапевтами та психіатрами. Однак ми все ще не завжди знаємо, що навіть серед терапевтів потрібно знайти свою людину і обов’язково переконатись, що ця людина достатньо освічена, має повне право практикувати і керується принципом “не нашкодь”. Ніколи не забуваймо йти з ситуацій, які нам не служать, та з обережністю ставитись до себе.

Основа основ для тих, хто хоче краще розуміти себе та оточуючих та вміти чути і спілкуватися ефективніше.

Любовно відібрані мною канали з українськими мультиками та україномовним контентом для дітей дошкільного віку. Я запрошую вас пропонувати власні знахідки. Дуже хочу створити більше таких статей для просування українського.

Що далі?

Я хочу додати аудіоверсії та англійські переклади до всіх стратегічно важливих статей. Планую підсумувати основні теми у вичерпних книжечках. Якщо з’являться бажаючі допомогти, ці книжечки можна буде видати в паперовому варіанті, якщо ні, – я просто зроблю їх доступними на сайті. Хай служать. Дай Бог часу й сил на все це.

Блог Принадії продовжує заглиблюватись у дослідження того, як ми працюємо, будуємо стосунки, і шукати корені проблем та ідеї для покращення наших життів та суспільства, щиро ділиться знахідками, висновками й рекомендаціями книжок чи фільмів, репрезентує Україну через англомовну версію сайту. Все цікавішими мені стають психологія та соціальна антропологія, тож буде багато відповідних тем.

Я також бачу свою роль у підтримці таких, як я: творчих, самотніх, заплутаних, матерів, і сподіваюся вийти на тісніший за фейсбук рівень спілкування.

Подяка

Я ціную ваш відгук, побажання та ідеї для співпраці, вашу підтримку на Patreon. Блог такого формату вимагає чимало часу, тож важливо знати, що комусь ще це потрібно теж, що хтось це цінує. Запрошую вас підписатися на оновлення сайту (на головній сторінці), щоб ви могли отримувати кожну нову статтю в свою електронну скриньку, а не зрідка отримували доступ через фейсбук чи інстаграм.

Дякую, що супроводжуєте мене в цій подорожі. Найцінніший відгук, який я почула про Принадії за ці роки, був “зайшла почитати одну статтю, не змогла зупинитись”. До зустрічі у нових темах!

Підпишіться на оновлення

Loading

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

читайте нові статті першими

Loading