family next to the christmas tree

Як завершити старий рік та почати новий за 7 днів

лайфхаки материнство

Тиждень до нового року! Потрібен негайний особистий план знищення рудиментів попереднього року та підготовки до наступного! Підсумки року! Новорічна резолюція!

Завершення року — чудова нагода почистити, поскладати, переглянути та зробити висновки, і термін у тиждень чудово реґламентує час та мобілізовує сили. Один день — одне шалене звершення.

1. Повіддавати максимум зайвих речей та прибрати оселю

kittens and vacuum
фото Yoonjae Baik

Поламані іграшки? Стара техніка? Діряві шкарпетки? Те, що не потрібне вам, може пригодитись комусь або принаймні не засмітити планету. Сортуємо речі, знаходимо кожній своє місце, а непотріб відносимо у пункти прийому вторсировини.

2. Витерти з телефона всі зайві додатки, почистити нотатник, галерею і решта зайвини

delete key
фото Sam Pak

Чим менше – тим легше. Менше = краще. Хай звільнене місце у мозку заповниться творчістю й геніальними ідеями. І-мейл, закладки, нотатники, списки – чистимо все і починаємо нове непорочне життя.

3. Вибрати ялинку: жива, штучна чи альтернативна

alternative christmas tree

Люди просто фанатіють від конусів і трикутників, инакше годі це все пояснити. В тренді останніх років однак – альтернативні ялинки. Яке рішення вам до душі?

4. Організувати файли на комп’ютері та поскладати фотки за рік

woman sitting with laptop on the bed
by Dylan Gillis

Якщо ви не зробите цього зараз, то коли? Створіть вибірку найгарніших фотографій року або змонтуйте з них фільм і розішліть родичам та друзям (це хоч якісь гарантії, що ті фотки ніде не пропадуть). Можна навіть присвятити цьому саму новорічну ніч, адже це прекрасна спільна діяльність, яка принесе радість.

5. Придумати як відсвяткувати так, щоб не перевести продукти і ніхто не був злий

new year fires
фото Ian Schnieder

В найкращих українських святкових традиціях – пересваритися до чортиків, витратити весь ресурс та здратовано виспатися в салаті. Це точно необхідно? Можливо, цьогорічне святкування може бути спокійною майстеркою, настільною грою, смачним десертом або просто гарним кіном при свічках? Проведіть сімейне голосування та знайдіть здоровий компроміс, — психіка дорожча.

6. Скласти список книг для прочитання у наступному році

woman reading on the bed
фото Kate Williams

Будьмо чесними — прочитати ЦЕ ВСЕ не вдасться. Поставте собі реалістичну ціль, ґрунтуючись на особистій швидкості читання та побажаннях. Розділіть цю кількість на підгрупи: навчання, робота, українське, особистісне зростання, відпочинок, та залиште місце для книг, які трапляться на шляху в новому році. Тоді внесіть кілька книг у кожну підгрупу.

7. Підсумки і досягнення попереднього року та новорічна резолюція

woman writing
фото Green Chameleon

Навіть якщо рік був не з найлегших, щось добре у ньому точно було. Згадуємо, що саме, тішимось і хвалимо себе. Якщо не згадуємо нічого – тішимось, що все це нарешті завершилось і успішно залишаємо все в старому році. Щоб точно не забути що було доброго і чого було досягнути, ведемо відповідні записи/щоденнички щодня, щотижня чи щомісяця, – це дуже допомагає.

Для нового року прописуємо цілі, зокрема загальні цілі на рік та підцілі на кожен місяць та тиждень, — ось ваше опертя, що допоможе не зійти з глузду та завершити щось у будь-якому разі.

Готуємо екоблокноти на кожну оказію: звісно, цього року ми хочемо вести щоденник самоспостереження, записувати витрати та детально планувати. Не факт, що вдасться, звісно, але ж хотіти не гріх, а приготування сприяють шансам. Альтернативно можна користуватися спеціальними додатками, приміром, Evernote, Notion, Monify тощо.

ПриНадії бажає вам розширення горизонтів у новому році!

Якщо на це все нема ресурсу, набираємось ідей тут:

Щастя: маленькі концепти з усього світу

Мотиваційна література для виходу з творчої кризи

Вигорання

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

читайте нові статті першими

Loading