Тема непроста, а написати треба, та ще й так, аби було зрозуміло.
Словом, якби не щеплення, ми б уже вимерли, як динозаври, від, приміром, віспи, а віспа то вам не чиряк на дупі. Ні, динозаври вимерли не від віспи, просто вони не захотіли жити в світі, де люди відмовляються робити щеплення. ?♀
Календар щеплень
Так от, існує офіційний графік щеплень, у кожній країні він свій, тому мені довелося влізти в цю історію, щоб зрозуміти як продовжувати щеплювати дитину після серії щеплень в Еміратах. Іспанія, наприклад, вже давно викреслила туберкульоз із календаря щеплень, у них цієї хвороби вже нема, а в Україні, традиційно, дупа. А тепер уявіть собі, що ви ЄС, – дуже кортить додати в свій склад дупу?
Ось український графік обов’язкових щеплень.
Слово ‘обов’язкових’ означає, що це ваш обов’язок, громадянський та батьківський. A якщо не розумієте нащо вам треба робити хоч би обов’язкові щеплення, зробіть натомість тест на IQ, це зможе багато чого прояснити. Є також додаткові рекомендовані щеплення. Те що вони рекомендовані, а не обов’язкові, швидше за все означає лише те, що державі бракне бабла.
Деталі щодо календаря щеплень читайте в Законі.
Імунізація в Україні
Україна закуповує 10 видів вакцин від 10 небезпечних хвороб. Деякі вакцини є однокомпонентними (захищають від одного захворювання), инші – багатокомпонентними (захищають від двох чи більше захворювань одночасно). Станом на сьогодні кохане міністерство розглядає можливості закупів багатокомпонентних вакцин, що зменшить кількість уколів у малячі кінцівки, ура.
Для створення захисту проти кожної хороби розроблена відповідна схема вакцинації, для якоїсь досить щепитися раз, для якоїсь – потрібно декілька доз із певними проміжками часу.
Якщо вакцина проти додаткової інфекції, від якої ви хочете захистити дитину (наприклад, їдете в країну, де побутує ця інфекція), зареєстрована в Україні і є в продажу, її можна купити і зробити щеплення в тій клініці, в якій це погодяться зробити. Взагалі цікаво, як я маю дотримуватися рекомендацій міністерства, якщо не всюди мені погодяться допомогти. ? Обов’язковими ж вакцинами можна безкоштовно щепитися в державних клініках, слідкуйте за календарем і приходьте.
Усі вакцини, які закуповуються на національному рівні, закуповує для України Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Вакцини мають пройти процедуру прекваліфікації Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ), щоб упевнитися в їхній якості і відповідності міжнародним стандартам. ЮНІСЕФ закуповує тільки ті вакцини, що пройшли процедуру прекваліфікації ВООЗ, не переживайте.
В основному, вакцини вводяться в організм у вигляді уколу. Деякі вакцини, наприклад, „жива” вакцина проти поліомієліту (ОПВ) — у вигляді крапель у рот (орально). Також „живі” вакцини можуть вводитися інтраназальним шляхом (у вигляді спрею в ніс), в Україні подібних вакцин на разі немає. Більше про види вакцин тут.
Перед тим як їхати в Україну, я зробила щеплення від кору живою вакциною, тому мушу постаратися поки що не вагітніти. На жаль, отриманий мною захист не передасться моїй малечі з молоком, зате в разі чого малявка матиме здорову маму, плюс – точно не заразиться від мене. А якщо ви зробили щеплення до того, як завагітніти, захист передасться малюку через плаценту.
Взагалі, в Україні паніку від вакцин на разі успішно поборює лише паніка від хвороби, коли вона видимо починає косити наші ряди. Сьогодні маємо спалах кору (одна з головних причин дитячої смертности в світі), і всі вмить побігли щеплюватись. А можна ж не добігти. ?
Якість вакцин
На кожній пляшечці вакцин, закуплених міністерством, є термоіндикатор, що дозволяє визначити чи правильно зберігалася вакцина перед її використанням. На самій пляшечці є білий квадрат, що показує, чи не відбулося при зберіганні підвищення температури. На картці також є сіра позначка поруч із написом ColdMark, що показує, чи вакцина не була заморожена. Якщо квадратик/позначка не змінили кольору, все в нормі. Можете також перевірити, дату придатности і серію, маєте право перевірити згідно з наказом МОЗ.
Ми всі помрем
Якщо захочете почитати про вакцинацію більше, неодмінно наштовхнетесь на дурнуваті ‘войнушки’ щодо країн-виробників вакцин. Мовляв, індійська вакцина вбиває немовлят. Ще в утробі. Ще до того, як її вкололи. Одне її існування убило 38млн людей лише в 2017 році. На всі ваші аргументи я відповім просто: ви справді вірите, що міністерству здоров’я потрібна країна без людей, тому вони закуповують трутку? Якщо так, то пройдіть ще раз вище рекомендований тест. І ще класний текст від ВООЗ, щоправда англійською.
Будьмо здорові!