Перший політ з 3,5місячним немовлям

мандри материнство

Коли Прибулець виросте, ми розповідатимемо йому, що ще в пузі він відвідав 8 країн. То був явно початок чогось великого. Мандрувати з пузом було досить легко й безпечно (єдине, що потрібно пам’ятати, деякі авіалінії не дозволяють перельоти вагітних з 32ого тижня, а деякі вимагають довідку від лікаря з 28ого тижня), а ось три країни/три перельоти за межами пуза – то справжнє випробування для маминих нервів, принаймні коли це перший політ.

Місця в літаку

Отже, вибираємо місця в літаку. Літак від літака може відрізнятися навіть якщо авіалінії ті самі. Визначтеся, що вам найважливіше (приватність, додаткове місце для ніг, ліжечко для дитини, зручність для годування/спання, близькість до туалету, виходу, джерела води тощо), і уважно ознайомтеся з мапою літака, вибираючи місця. Наш перший політ був з Emirates Airlines, і не знаю як так сталося, але нам дісталися найгірші місця з усіх можливих: посеред літака, в середньому ряду (їх там три), поруч з сім’єю з найвередливішими в світі дітлахами. Прибулець здригався і плакав щоразу як ті дітлахи ламентували, тож нам довелося мандрувати літаком у пошуку тиші. Місця нам було присвоєно авіалініями з огляду на можливість поставити ліжечко для малюка, воно вкручується в стіну перед вами після злету. Ліжечка можуть виглядати по-різному, але у трьох різних літаках ми мали саме такі.

Ну ліжечко нам було непотрібне, але такі місця також означають додатковий простір для ніг, і власне це й виявилось єдиною нашою перевагою. Наступного разу я нізащо не погоджуся на ці місця, а є в тому літаку такі два окремо під вікном: може без місця для ніг, але з добрим відсотком приватности і на безпечній відстані від вередунів. У цьому перельоті моїми найкращими друзями стали туалет, де було значно тихіше, і можна було спокійно порозминати малюкові ніжки на доволі просторому пеленальному столику, а також ось така подушка для годування. Вона ідеально кладеться на підлокітники, зверху рука, на руку малеча, і на добраніч.

Підголівник знімається. Єдине що з такою подушкою, мабуть, не надто зручно годувати, якщо голова малюка під вікном, місця може забракнути.

Якщо нема можливости обрати місця онлайн, приїдьте в аеропорт раніше, спробуйте попросити вигідніші місця і нікого до вас не підсаджувати, якщо є можливість. Дуже часто така можливість є.

Вагітна чи з малюком, пам’ятайте, що вам не дозволять взяти місця з аварійним виходом, тобто додатковим простором для ніг, у цілях безпеки.

Як полегшити перший політ з малюком

При злетах і приземленнях рекомендується давати дитині груди: смоктання допоможе зрегулювати у вухах тиск. Ми на таке спромоглись лише раз, бо инші рази малеча спала без задніх ніг та з безпечно роззявленим ротом.

Наступні два перельоти були з Turkish Airlines. В бюджетних авіаліній можуть бути які завгодно літаки, і це треба враховувати. Цього разу я скористалася слінгом, і малюк прекрасно проспав обидва перельоти. Ось тільки у першому літаку слінг обміряли поглядом і змовчали, а в другому стали наполягати щоб його зняти та одягнути на маля пасок безпеки. Можливо, я чогось не розумію в цьому житті, але хотіла б аби мені хтось пояснив, як це може бути безпечнішим за слінґ, бо перше, що я подумала, побачивши це, було ‘серйозно?’.

Отой маленький шматочок паска кріпиться до вашого, тобто дитина, перепрошую, просто собі безглуздо теліпається у вас на поясі, як брелок. Ну так, можна ж дитину взяти на руки, пригорнути і все таке, та й без паска можна, але дитина вже чудово пригорнена і надійно прикріплена слінґом, тому вийшов невеличкий скандал: я відмовилась знімати слінґ, де малюк собі солодко спав, мотивуючи це в першу чергу тим, що в попередньому літаку, тих самих авіаліній, нам не сказали на це ні слова. Стюардеса зарепетувала, що повідомить про це капітана, і він скаже зсадити нас з літака, на що я побажала їй щасливої дороги. За кілька хвилин стюардеса повернулася з, мовляв, ну я вас попередила про захід безпеки, обов’язок свій виконала, а ви вже як знаєте. Власне, подумала собі я, але вже на неї не дивилась, бо 5 хв тому сказала їй точно те саме і навіть значно більше. Власне!

Цікаво мені було також чи не виникне проблєм зі слінґом при перевірці багажу, на одному таки попросили зняти. Знайшли дві гранати й пачку кокаїну, забрали, шкода.

Ще кілька цікавих фактів

В українському аеропорту є чудова кімната матері та дитини та навіть диваном, приємний сюрприз!

Ну все, приємного польоту!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

читайте нові статті першими

Loading