Найкращі дитячі вірші на нашому ринку

книги особисті хроніки

Чи є на українському ринку хороші дитячі вірші сучасних авторів, які не жертвують ні ритмом, ні римою, ні наголосом? Цілісні історії з гарними ілюстраціями? Так! Більшість книг у цьому рейтингу питомо українські, плюс два переклади; втім, добрий переклад – то теж рідкість, мистецтво і окремий твір. Вірші для дітей, які точно прикрасять бібліотечку.

1. Джулія Дональдсон – Равлик і кит

Рейтинг невипадково відкриває саме ця книжка: вона геніальна, і Оксана Лущевська переклала її бездоганно. Ілюстрації постійного компаньйона авторки в багатьох проєктах, Акселя Шеффлера, просто бомбічні. Мастхев.

Історія про равлика, що гордо подався в мандри всупереч думці родичів, скориставшись хвостом кита як транспортом. Важкотілого бідолаху викинуло прибоєм на берег, і маленький равлик спромігся хитромудро його врятувати, повернутись додому героєм, та вирушити в нову подорож уже зі всією родиною невірних колись равликів.

2. Оксана Кротюк – Чорне море й синій кит

А це українська книжка про кита, який намагався випити море, коли воно зіпсувало йому настрій, чим наполохав увесь підводний світ. На щастя, в 2019 книгу перевидало видавництво КАЛАМАР з ілюстраціями Костя Лавра, і її дійсно приємно тримати в руках: цупка картонна книжка в оригінальній формі кита.

Загалом, кит видається найпопулярнішою рибкою для дитячих книжок.

3. Жак Жаб’є – Людина-восьминіжка

Суперовий текст українського автора в поєднанні з малюнками моєї улюбленої дитячої ілюстраторки, Наталі Кудляк, складаються в нескромний шедевр.

В оригінальному задумі людина-восьминіжка мала бути просто жінкою, якій усе встигається, однак видавець запропонував подарувати жінці дітей, і що й казати, діти там пасують, а образ ділової матері вийшов без супергеройського надриву, а досить таки гармонійний. “Ще 5 хвилин, ще трішки! Як діти, далебі”, – цитує моя трирічна дитина, коли я кажу, що час вимикати мультики.

А ось і чудесна анімація:

4. Сашко Дерманський – Арктична пасіка

Ще одна чудова колаборація моєї улюбленої ілюстраторки, Наталі Кудляк, із віршотворцем. Це далеко не найвідоміша книжка Сашка Дерманського, але, на мій погляд, найприємніша і найгармонійніша.

Білий ведмідь пише з Арктики Бурому ведмедю в Карпати, що дуже вже йому кортить меду, а взяти ніде. Бурий ведмідь шле Білому то бджолу, то квітів та землі, і врешті працьовита бджілка сотворює цілу діжку меду, однак Білому він не смакує. Аж ось прилітають у гості Бурий ведмідь із сім’єю, і мед ураз набуває смаку. Дуже гарно до розмов про друзів)

5. Катерина Міхаліцина – Лугова лічилка

Невеликий вірш про те, як сімейка сонечок вийшла на прогулянку разом з бешкетливими малятами. Дуже приємний емоційно текст з надзвичайно милими ілюстраціями Мар’яни Петрів. Це одна з наших перших книжечок, і ми давненько знаємо її напам’ять.

6. Галина Крук – Українсько-англійська абетка

Одна з найприємніших відомих мені абеток, що складається з коротких віршиків українською, у кожному з яких трапляється одне слово анґлійською. Тобто це анґлійська абетка для українців. Гарно написано і дуже цікаві ілюстрації від Катерини Рейди.

7. Еліс Мелвін – Вулиця Широка

Книжка-історія крамничок однієї вулиці та покупок однієї дівчинки, з приємними ілюстраціями та оригінальним форматом. Власне книжку ми придбали так давно, що здавалось, наче малюк ніколи до такого формату не доросте, але ось Прибульцю 3, і ця книжка – прекрасна історія, навколо якої можна подискутувати та пожартувати.

Останній пункт у списку покупок Саллі – жовті ружі, проте в квітковій крамниці вона їх не знаходить. Розчарована цим фактом і натомлена за день, дівчинка нарешті покидає світ крамниць, і знаходить за його межами… омріяні жовті ружі.

Читайте також: 14 естетичних та змістовних дитячих книжок. (для віку від 1-3 років)

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

читайте нові статті першими

Loading