Думаю, пост пригодиться тим мамам, які не мають часу длубатись у цьому всьому, шукаючи найкращі дитячі книжки?. Якщо якоїсь книжки незаслужено нема в цьому списку, не соромтеся, пишіть!
1. Наші найперші книжечки дісталися нам у подарунок. То були 2 “гармошки” видавництва Ранок із серії чорно-білих книг «Контрастна книжка для новонародженого».
Такі книжечки можна пропонувати з народження, і вони можуть бути цікаві й до пів року. Можна розкладати їх перед дитиною чи якось підвішувати, залежить від улюблених поз малюка та фантазії батьків. Малюк не бачитиме усіх кольорів аж до 5 місяця життя, в перші тижні він/вона розпізнає лише чорний, білий та сірий, за кілька тижнів виявить червоний, тоді зелений, а трохи згодом синій та жовтий. Книжечки розвивають зір та світло-/кольоросприйняття дитини, контрастну чуттєвість, розширюють поле зору, вчать концентруватися. Тонкий картон, середній розмір.
2. Наступна книжечка дісталась нам від тієї ж загадкової особи. Це книжечка-на-будь-який-вік про ненажерливу гусеницю від Еріка Карла та видавництва Читаріум. Вважається, що вона пасує діткам від 2ох, але нам зайшло як у пів року, так і в 30. Добре, щоб вчитися рахувати. Грубий картон, середній розмір.
3. Наша чарівна фея не спинилась і на цьому, та спрезентувала Прибульцю ще дві чудові книжечки від видавництва Основи авторства Ерве Тюлле – “Пальчикові змагання” та “Гра форм”. Ці книжечки також рекомендуються від 2ох, та цілком пасують і до року. Тонкий картон.
4. Але понад усі малюк надав перевагу інтерактивній матерчатій книжечці, що стала однією з улюблених забавок загалом. Такі книги недешеві, бо робляться руками, але однозначно того варті ♥️, малюкам вони надзвичайно цікаві! Можна зробити самотужки ?.
5. Втім, нестримана особа на тому так і не вгамувалась, і поміж иншого подарувала малюкови книжечку з вигуками від видавництва Ранок. Я не фанат ні Діснея, ні навіть Вінні-Пуха, але малюк книжечку палко полюбив. Маленька, тонкий картон.
На цьому подарунки скінчилися, і настав час по-справжньому замислитись про майбутнє. Після попередніх шуршань по книгарнях, інтернетах та знайомих наш арсенал розширився:
6. Ван лав, як то кажуть: книжки Василя Федієнка та видавництва Школа. Я офіційно заявляю, що кращої дитячої книжки на сьогодні на ринку нема. Це добротні тверді сторінки з рухомими деталями на різні теми (це колекція з 10 книг), зроблені зі смаком, і малюк у захваті. У нас на разі є 6 із них. Рекомендую. Середній розмір.
Є ще прекрасні книжечки того ж автора – Тваринки-половинки, але мені чомусь здається, що моєму малюку вони на разі не зайдуть, тому на разі не купую.
7. Віммельбух. Їх є багато різних і розрахованих на різний вік. Віммельбух – це безліч деталей, які можна роздивлятись та коментувати безконечно. Ми собі в якості першого вибрали ось цей, видавництва Абрикос (грубий картон, великий розмір):
8. Марта Галевська-Кустра та видавництво Час Майстрів нещодавно втішило щонаймилішою книгою для малюків, що вчаться говорити – “Бодьо вчиться говорити (звуконаслідувальні ігри для найменших)”. Як на мене, ілюстрації в такому віці вирішальні, і таких приємних ілюстрацій на ринку чомусь обмаль. Тонкий картон, у міру великий розмір.
9. “Кольорові речі” та “Лічилка” видавництва Богдан призначені відповідно для перших розмов про барви та цифри. Приємне оформлення, цупкий картон, середній розмір.
10. Книжечки-хитрунки від видавництва Книголав – “Це – пелікан” та “Це – крокодил” – прекрасна ідея та ґрунт для ігор. Тонкий картон, середній розмір.
11. Хто де мешкає зручно шукати в двомовній (українська/англійська) книжечці-половинці від Mаmino – “Мерщій додому”. Тонкий картон, маленький розмір.
Для підсумку скажу: цього мало) Дитині до трьох треба, щоб просто, кольорово, естетично, інтерактивно, цікаво на дотик, супертверді сторінки. Вибір дуже великий, але все не те. Є повно гарних книг, які не планують перевидаватись, НА ЖАЛЬ, їх ніде неможливо знайти, навіть ужитих. Будь ласка, перевидавайте хороші книжки ?.
Після цього всього вирушила я на пошуки перших казок та віршів, і.. згризла собі лікті з розпуки – ніщо не задовільнило мого запиту ?. Хіба лишень естетична в усіх сенсах книжечка з віршами від Наталі Трохим “Львівські віршики” та її молодого видавництва Джезва, за що їй велике спасибі, честь, хвала і безконечні всім рекомендації ♥️ Книжка рівня бог!