Перший місяць життя

материнство особисті хроніки перші дні життя

Минув місяць після пологів, а я все ще прокручую в голові як усе було і задаю питання: як довго по мене їхала швидка, скільки часу відпульсовувала пуповина, хто приніс мені труси, чи закрапували дитині щось в очка. Ось, щойно кілька днів тому зауважила вже позеленілі синці на правій нозі, – то парамедики намагалися перевернути мене на спину. Самі народжуйте на своїх спинах, я шо комаха якась! А нє, стоп, комахи народжують як нормальні люди, пробачте за каламбур.

Мені було дуже цікаво перевірити себе на предмет материнського інстинкту. Коли на мене виклали Прибульця, я лише констатувала про себе факт: ага, живий, здоровий, трохи синій і покоцана макітра, але ніби ок. Жодних обіцяних припливів щастя не відбулося, і навіть за місяць я все ще вдивляюся в нього і запитую ‘хто ти?’.

Як на мене, найважливіше в стосунках з дитиною – це усвідомлення того, що вона – не твоя власність, – це тимчасово залежна від тебе особистість, яка за певні послуги дозволяє тобі насолоджуватись собою. Ця особа – абсолютна невідомість, і вона нічого тобі не винна, а ти маєш про неї дбати, а не нею розпоряджатися. Мене просили написати статтю про конфлікт поколінь, але їй-богу вона б звелася до одного речення: немає жодного конфлікту, якщо ми залишаємось друзями і допомагаємо одне одному переживати різного роду досвіди замість засуджувати і нав’язувати власні досвід та знання.

Серед випробувань першого місяця мали місце:

Сон

Груди

Хороби
Фізичні неприємнощі немовлят відрізняються від неприємнощів дорослих тим, що з ними переважно нічого не вдієш: у дитини формується організм.

Нові вміння

Відкриття

Перший місяць ми відсвяткували голяка, тобто влаштували собі голий день. Хочу порадити всім такий досвід, це допомагає зблизитись і розуміти малечу краще. Це був дуже спокійний день, що закінчився прийомом ванни: одна для мене, одна для малечі.

prynadiyi

спасибі)

Ольга

Чудовий блог! і день голяка – це істинне задоволення, особливо добре це розумієш після дня в маєчці+блузочці+светрику+тулупі:)

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

читайте нові статті першими

Loading