Соціальне життя мами та літня школа для мам

мандри материнство події

До того, як стикнешся з пологами в чоло, воно й на гадку не прийде цікавитись як вони минули в когось. Поява й присутність нової людини сприймається як щось само собою зрозуміле, особливих візуальних змін у сім’ї з новонародженим не спостерігаєш. Те, що новоспечені батьки залишились собою, сприймається як данність і не викликає сумнівів. Історія пологів, внутрішній переворот, побутовий завал, революція цінностей, шквал гормонів, сімейні конфлікти – усе залишається за кадром. А соціальне життя мами котиться у прірву.

На роботу коли, запитують у мене за 3 місяці після пологів. Власне кажучи, ніколи. Принаймні не в тій формі, шо колись, цілком можливо, що й у кардинально иншій сфері. Коли на каву? – Краще стри мій номер, ок?
Можна бути сімейним і водночас соціальним, так, але ніщо вже не буде таким, як було. І це жодним чином не привід для суму, просто тепер ось так, а раніше було инак. Проблема лише в закостенілому суспільстві, для якого ви незмінна, як сама бюрократія, і вимоги до вас не знижуються: ви маєте виглядати на всі сто, збиратися з подругами на каві і почуватись нормально, коли хтось спілкується з мешканцем вашого ерґо в той час, як ви намагаєтесь сконцентруватися на чомусь иншому.

Про що це я? Я не стала зненацька якоюсь дивною, я стала мамою, і це – не прокляття. Не треба при знайомстві зі мною запитувати, чим займається мій чоловік, лише тому, що я з дитиною. Мама – це лише одна грань мене, і так, ця грань змінила мене всю, але це лише означає, що це треба враховувати, спонтанно вимагаючи мене ‘на каву’, а не кенселити мене як прокажену.


Мама – це більше робота, ніж будь-яка робота. Якщо ви думаєте, що зі статусом мами в житті людини міняється лише кількість членів сім’ї, ви помиляєтесь. Насправді міняється все, і перед нами більше не та людина, які ми знали. Суспільні зв’язки рвуться не тому, що жінка стала мамою, а отже, занудою, ні, просто пріоритети змінюються, і ви, на жаль, більше не пріоритет. Але не варто поспішати списувати маму з рахунку. Щоб не впасти в очах мами і не виявитись нечутливим довбнем, найкраще обрати таку стратегію: ставтесь до неї так, наче вона після нічної зміни, або важкої ночі зависання в клубі. Ну, так щоб вам було простіше емпатувати.


Соціум відштовхує маму, особливо коли мова заходить про роботу. Замість поваги та врахування її нових потреб – її, що виплекує нових громадян – мама стикається з нетерплячістю, несправедливістю та утисками. Так, їй потрібен додатковий час, щоб націдити дитині молока, і ні, вона не відпочиває роблячи це, а працює.

Я хочу зробити вклад у прийняття мами суспільством, у формування нової свідомости: мама не людина з особливими потребами, а просто явище, шо потребує уваги, змін у законі та суспільній поведінці. Соціальне життя мами має значення, бо її ментальне здоров’я має значення.

Моїм першим кроком буде літня школа для мам у липні 2019, де ми багато про це говоритимемо, мотивуватимемось, творитимемо і реалізовуватимемо свої бізнес-проекти. Якщо у вас тьохнуло серце, читаючи це, якщо воно вам відгукується, я запрошую вас спробувати щастя і долучатись до нас, заповнивши цю анкетку (P.S. уже не актуально, подія відбулася).

Кількість місць, на жаль, вкрай обмежена, але не виключено, що ми з вами ще зустрінемось на наступній школі. На разі мені важливо знайти тих, кому це справді нестримно незворотньо і невичерпно цікаво.

Мама – не обмеження, а статус.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

читайте нові статті першими

Loading