https://prynadiyi.com/chomu-vse-tilo-sverbyt/

Чому все тіло свербить під час вагітности

вагітність здоров'я

Окей, перш за все, не треба так хвилюватися, сверблячка в другому-третьому триместрі – явище надзвичайно розповсюджене. Основна причина – ви ростете разом з дитиною, шкіра розтягується (навіть якщо вам цього не видно), стає чутливішою і сухішою, і не тільки на животі, як то здається, йнакше чому б то я не влізала в старі бюстики, коли візуально мої груди не змінилися? Гормони теж вистрибують, викликаючи щонайрізноманітніші спецефекти, це нормально.

Моя проблема полягала в тому, що все тіло не лише свербіло, а й вкрилося прищиками на кшталт пітнички: тут то лікарі й заявили, що причина не у вагітності. Одна виписала антигестамінний препарат на всяк випадок і сказала перевірити печінку (ну я його й випила на всяк випадок, чесно кажучи), другий відправив до дерматолога. Дерматолог довго робила фотки моїх прищиків, нерідко плутаючи їх із родимками, потім звіряла фотки з иншими випадками у ґуґлі й перепитувала мене, чи може це воно, а може це. Зрештою вона спробувала переконати мене, що то у мене клопи й порадила приймати душ щодня, на чому й спасибі. Я написала на неї скаргу, й подалася в ґуґл і собі.

Перше, що підказує здоровий глузд, подумати чи міняли ви щось в своєму житті останнім часом. Причина може критися в харчуванні, косметичних засобах, людях/тваринах, що прийшли вас відвідати чи яких прийшли відвідати ви, може не помили рук після публічних місць, а може ви просто схильні до алергій. Для мене усе це було НІ. Тому все, що я змінила, щоб урятуватися від сверблячки – це мило, у мене і так була підозра, що воно сушить, а ще закупилася лосьйонами для тіла на основі натуральних олій: оливковій, мигдальній, какао, шіа, жожоба. Полегшення прийшло у перший же день, коли я, не зважаючи на свою любов до простого відчуття чистоти після душу, обмазалася з ніг до голови липким лосьйоном на основі какао. Крім того я зменшила градус води до прохолоднішого, бо зазвичай надаю перевагу дуже гарячій воді, яка також сушить, ну і – почала користуватися якісним зволожуючим милом. Далі питання полягало лише у пошуку лосьйону, який би легко всмоктувався, не залишаючи липкого відчуття, ну і пахнути шоколадом теж не кожному хочеться. В результаті, я ці лосьйони чергую, не пропадати ж їм, тим більше, що різноманітні олії дуже корисні для шкіри. Але найменш липкі і з найприємнішим запахом, це мабуть-таки дитячі лосьйони. Сухість повітря також грає роль, можна купити зволожувач, – буде добре і для немовляти. І багато пити: багатьом під час вагітности організм і сам натякає, що треба пити більше, – дуже сушить. Хоча і тут є нюанс: чим більше п’єш, тим більше пітнієш, а це також може викликати сверблячку. Але тут уже можна просто частіше бігати в душ.

Якщо ніякі зміни мила і лосьйони не допомагають, і ви приймаєте душ щодня, і нічого не міняли в своєму стилі життя, але відчуваєте, що  щось тут не так, нижче можна знайти инші найпопулярніші можливі причини сверблячки (а їх безліч), які можна буде запропонувати лікарю, як альтернативу клопам (а найперше –перевірте чи все добре з печінкою). Можете також прийти до лікаря з готовими картинками з ґуґла і хабаром, а то він же, мабуть, зайнята і бідна людина. (Я пожартувала, запхніть свої хабарі назад до гаманців або віддайте інвалідам)

Отож, найпоширеніші причини вагітної сверблячки, окрім вищенаведених:

Ну всьо, бажаю не чухатись і не зламатися під лікарським іґом. А на прощання моя перша молитва на добраніч:

Коли я не хочу спати,

Тато каже в кутик стати.

Як не стану, б’є по попі,

А то все для мене клопіт.

Краще тата слухати,

Аніж попу чухати.

Амінь.

Що ще цікавого

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

читайте нові статті першими

Loading