Тиждень до нового року! Потрібен негайний особистий план знищення рудиментів попереднього року та підготовки до наступного! Підсумки року! Новорічна резолюція!
Завершення року — чудова нагода почистити, поскладати, переглянути та зробити висновки, і термін у тиждень чудово реґламентує час та мобілізовує сили. Один день — одне шалене звершення.
1. Повіддавати максимум зайвих речей та прибрати оселю
Поламані іграшки? Стара техніка? Діряві шкарпетки? Те, що не потрібне вам, може пригодитись комусь або принаймні не засмітити планету. Сортуємо речі, знаходимо кожній своє місце, а непотріб відносимо у пункти прийому вторсировини.
- Recycle Map – інтерактивна карта, яка показує пункти сортування та вторинної переробки сміття по всій країні.
- Станція сортування Україна без сміття знаходиться у Києві, однак приймає вторсировину навіть поштою, включно з пінопластом та одягом, непридатним навіть до пожертви.
- Громадська ініціатива Батарейки, здавайтеся! — тимчасове та поки що єдине рішення для утилізації українських батарейок, які вивозять до Румунії. Знайдіть їхніх партнерів у своєму місті, здайте батарейки, а тоді придбайте собі акумулятори та зарядку 😃.
2. Витерти з телефона всі зайві додатки, почистити нотатник, галерею і решта зайвини
Чим менше – тим легше. Менше = краще. Хай звільнене місце у мозку заповниться творчістю й геніальними ідеями. І-мейл, закладки, нотатники, списки – чистимо все і починаємо нове непорочне життя.
3. Вибрати ялинку: жива, штучна чи альтернативна
Люди просто фанатіють від конусів і трикутників, инакше годі це все пояснити. В тренді останніх років однак – альтернативні ялинки. Яке рішення вам до душі?
- традиціний український дідух та солом’яні прикраси
- прикрасити по-різдвяному наявну рослину у вазоні
- зробити альтернативну ялинку з подушок, книг, фотографій, клубочків ниток чи инших підручних предметів, як підлогову, так і настінну (в мережі можна знайти безліч цікавих варіантів і залучити до створення ялинки дітей)
- пластикова ялинка (так, її можна перевикористовувати, однак виготовляється вона з матеріалів, які важко розділити, щоб здати на переробку, або й узагалі з тих, що не переробляються, як і прикраси типу дощику та блискучого конфеті)
- жива ялинка (справді, тепер існують спеціальні плантації для вирощування новорічних ялинок, тож чому б не насолодитися хвойним ароматом на новий рік? усі законно зрубані ялинки мають бути промарковані індивідуальним штрих-кодом, перевірити який можна на сайті open.ukrforest.com або yalynka.info. якщо штрих-коду нема або система не знаходить номер, можна спокійно викликати поліцію. але на цьому ще не кінець мороки, — після свят ялинку потрібно правильно утилізувати. якщо дерево висотою до двох метрів потрапить на сміттєзвалище, воно виділить в атмосферу 16 кг парникових газів (стільки ж виділяється за 160 км подорожі на автомобілі), оскільки замість того, щоб розкладатися, дерево починає виділяти метан, парниковий ефект від якого у 25 разів сильніший, ніж від вуглекислого газу. якщо спалити ялинку чи перетворити її на тирсу, це на 80% зменшує її вуглецевий слід. поґуґліть після нового року, щоб дізнатися куди здати ялинку на переробку у вашому місті.
- посадити ялинку в дворі, а тоді щороку прикрашати її разом з усім дружнім ОСББ.
4. Організувати файли на комп’ютері та поскладати фотки за рік
Якщо ви не зробите цього зараз, то коли? Створіть вибірку найгарніших фотографій року або змонтуйте з них фільм і розішліть родичам та друзям (це хоч якісь гарантії, що ті фотки ніде не пропадуть). Можна навіть присвятити цьому саму новорічну ніч, адже це прекрасна спільна діяльність, яка принесе радість.
5. Придумати як відсвяткувати так, щоб не перевести продукти і ніхто не був злий
В найкращих українських святкових традиціях – пересваритися до чортиків, витратити весь ресурс та здратовано виспатися в салаті. Це точно необхідно? Можливо, цьогорічне святкування може бути спокійною майстеркою, настільною грою, смачним десертом або просто гарним кіном при свічках? Проведіть сімейне голосування та знайдіть здоровий компроміс, — психіка дорожча.
6. Скласти список книг для прочитання у наступному році
Будьмо чесними — прочитати ЦЕ ВСЕ не вдасться. Поставте собі реалістичну ціль, ґрунтуючись на особистій швидкості читання та побажаннях. Розділіть цю кількість на підгрупи: навчання, робота, українське, особистісне зростання, відпочинок, та залиште місце для книг, які трапляться на шляху в новому році. Тоді внесіть кілька книг у кожну підгрупу.
7. Підсумки і досягнення попереднього року та новорічна резолюція
Навіть якщо рік був не з найлегших, щось добре у ньому точно було. Згадуємо, що саме, тішимось і хвалимо себе. Якщо не згадуємо нічого – тішимось, що все це нарешті завершилось і успішно залишаємо все в старому році. Щоб точно не забути що було доброго і чого було досягнути, ведемо відповідні записи/щоденнички щодня, щотижня чи щомісяця, – це дуже допомагає.
Для нового року прописуємо цілі, зокрема загальні цілі на рік та підцілі на кожен місяць та тиждень, — ось ваше опертя, що допоможе не зійти з глузду та завершити щось у будь-якому разі.
Готуємо екоблокноти на кожну оказію: звісно, цього року ми хочемо вести щоденник самоспостереження, записувати витрати та детально планувати. Не факт, що вдасться, звісно, але ж хотіти не гріх, а приготування сприяють шансам. Альтернативно можна користуватися спеціальними додатками, приміром, Evernote, Notion, Monify тощо.
ПриНадії бажає вам розширення горизонтів у новому році!
Якщо на це все нема ресурсу, набираємось ідей тут:
Щастя: маленькі концепти з усього світу