Як вижити в побуті самій (з малечею)

виховання материнство рефлексії

Можливо, я не скажу тут нічого нового й універсального, однак це саме те, що я сама хотіла б прочитати ще на 9ому місяці. І добре запам’ятати. То не для мам, яким доведеться цілковито і забезпечувати, і виховувати дитину самим, а радше для вперше мам, яким часто доводиться бути вдома самим, переважно без будь-якої допомоги взагалі. Практичних порад чомусь ніде не знайдеш, лише щось на кшталт ‘делегуй’ (а що, коли нема кому делегувати?) та психологічні штибу ‘що б не сталося, пам’ятай, що ти робиш усе, що в твоїй силах’.

Отож, 10 магічних порад для успішного виживання:

?? Перед пологами складіть план пологів, розберіться що з собою брати, наготуйте собі їжі, заморозьте все, що до того надається, складіть собі детальне меню на кілька місяців, пропишіть ідеї швидких перекусів.

В перші три місяці вилежуйтеся з дитиною по максимуму, підв’язуйтесь (бо в мене теж животик втягнувся за тиждень, зате через 10 місяців намалювався діастаз), пийте смачні чайочки і воду (потихеньку, а не заливаючи свої спраглі шпари водоспадом, викликаючи в організму шок). Почитайте про післяпологовий період, відновлення. Прибирання зачекає, як і весь світ.

Заготуйте собі ще фітбол (він не раз врятує він невідомого, не знаю, як би я заколисувала того вередуна перші три місяці без фітбола), альтернативно любі читачки радять крісло-качалку (можна і дитину приколихати, і самій подрімати ?), список літератури і станції з перекусами по всій хаті: вода, горішки, сухофрукти, особливо біля ліжка.

Навчіться користуватися слінґом – то ваш друг номер 1. Плюшевий ведмідь у поміч.

?? Не намагайтесь нічого робити ‘поки дитина спить’, це і ваш шанс на відпочинок. Починаючи від пологів і довічно: ви ніколи не знаєте, коли вам знадобляться додаткові сили, і якщо не житимете в ритмі дитини від початку, пізніше здатність відпочивати за будь-якої нагоди може вам бути життєво необхідною. Коли дитина спить, спіть, принаймні на початках. Далі, якщо не хочете спати, просто відпочиньте. Коли дитина не спить, обнімайтесь, бавтесь собі в задоволення або займайтесь своїми справами.

?? Годуйте грудьми, зробіть усе можливе, аби ними годувати. Це добре для мами і добре для дитини. Грудне вигодовування допомагає материнському організму відновитися, і класно завжди мати їжу для дитини напохваті. Не кажучи вже про ні з чим непорівнювану користь грудного молока для дитини. Організуйте собі гніздо, багато подушок і пару ковдр/покривалець, якими можна обкластися, попідтикуватись і солодко заснути, навіть якщо дитина спить і їсть крізь сон догори дриґом.

?? Але як займатися своїми справами, коли він безперестанку хоче бути на руках і репетує?

Він маленький, він хоче бути поруч з мамою, на мамі, він звик бути В МАМІ. В перші місяці він навряд чи розуміє чому мама раптом зникає, а радше болісно переживає відсутність чогось важливого. Це для вас воно ‘на хвилиночку’, а для нього просто біль. Дитина пізнає світ з вами, через вас.
Треба помитися? Візьміть малюка з собою. Можна митись разом у ванній, можна зі спеціальним слінґом у душі, можна викласти підлогу м’якою ковдрою і покласти дитину там (так, щоб бачити, звісно), поки миєтесь.
Треба зробити їсти чи власне поїсти? В тяжчі моменти користуйтеся заготовочками, в легші – покладіть дитину поруч, на килимку, так, на підлогу, нічого страшного не трапиться, лише тримайте якнайдалі від вогню та киплячих рідин А коли не хоче просто поруч – слінґ у поміч. Або по-нашому – гайтка.

?? Старша дитина вже не сидить так спокійно? Ввімкніть їй те, що я називаю дитячим телебаченням: пральну машинку, о, я чула, що чимало дітей обожнює це пінне шоу. Або посадіть на чомусь неслизькому і дайте бавитись водою у мисці. Або наскладайте в коробку для серветок клаптиків тканини: кому не захочеться сидіти, і безконечно їх витягувати? Відчиніть дверцята до раю кухонного начиння (упевнившись, що там нема нічого небезпечного). Для кожного віку є свої секрети, але швидше за все, у будь-якому віці, дитині потрібна або мама, або предмет для досліджень чи спостережень (ні, не іграшки).

?? Не сидіть вдома і не будьте весь час самі. І вашій психіці легше, і дитині цікавіше десь або з кимось, або десь із кимось. Поки ви спілкуєтесь, дитина часто принишкла, слухає, спостерігає, вчиться. Поки ви зайняті, дитина часто зайнята теж. Розслабтесь, дитина – не порцеляна.

?? Якщо є кого просити про допомогу, просіть про допомогу. Власне кажучи, люди люблять допомагати одні одним ?.

?? Знайдіть додаткову справу, щоб не зійти з розуму) Вам необхідно жити чимось ще, окрім дитини, не забувати, що ваше життя не перекочувало у власність дитини, а просто у вашому житті дитина з’явилась. Можна збожеволіти, якщо весь час думати ‘про какашки’. Здобудьте новий навик чи займіться новим хоббі, вивчіть нову мову, благо, тепер є всі можливості онлайн.

?? Скооперуйтеся з иншими мамами. І душу вилити, і помогти, і взаємопідтримати. Разом веселіше. Робити їсти, власне їсти, займатися спортом, бавитись, що завгодно. Навіть якщо це лише онлайн, підтримка колосальна.

?? Слухайтесь інтуїції і не беріть нічого надто близько до серця. Нема нічого нового під сонцем, серце все знає, а сльози швидко сохнуть.

Якщо у вас є 11та хороша порада, я з радістю додам її сюди, і сподіваюсь, що комусь колись це стане в нагоді ?. Тримаймося.

Підпишіться на оновлення

Loading

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

читайте нові статті першими

Loading