Годування грудьми – це одна з найкращих речей, які зі мною будь-коли траплялися. Мені знадобилося близько місяця, аби налагодити процес, переживши незручності ‘притирання’ нічого не варті у порівнянні з тим, що отримуємо від цього я і малявка.
Звичайно, не кожна жінка може дозволити собі задоволення бути поруч з дитиною весь час, нам не дуже сприяють у цьому держава і суспільство, у яких ми живемо, але забезпечити дитину грудним молоком – святе діло. Заміняти молоко якимись сумішами – це забирати в дитини її природне право та жорстоко втручатися в природні процеси.

Проблеми з грудним вигодовуванням

Існує міфічна статистика про те, що лише 1-5% жінок не здатні годувати грудьми. Це зручно використовувати як аргумент для підтримки тих, кому важко влитися в процес, але дана статистика не має під собою жодного підґрунтя: абсолютно неможливо виміряти скільки жінок здатні продукувати молоко і чому. Єдиний шлях для кожної жінки – це пробувати: комусь дається легко, а комусь треба добряче докласти зусиль, і 99% проблем піддаються вирішенню, консультанти з грудного вигодовування в поміч.

Переваги грудного вигодовування

Непотрібно жодних статистик, щоб відчувати, що годування грудьми – це природний і правильний процес, корисний не лише для дитини, а й для матері. Одразу ж після пологів годування грудьми допоможе зупинити кровотечу, пришвидшить процес нормалізації матки (Прибульцю вже три місяці, а я досі иноді відчуваю як скорочується матка саме під час годувань), допоможе скинути вагу та зменшить стрес. На перспективу ж годування грудьми – це природня контрацепція (98% жінок, що годують не вагітніють протягом перших пів року за умови ексклюзивного годування на вимогу, а деколи й довше), також воно зменшує ризик діабету, захворювань серцево-судинної системи, раку яйників та грудей. ТОЩО.

За світовою статистикою лише 38% дітей ексклюзивно вигодовуються грудьми. Ексклюзивно означає, що дитина отримує виключно молоко, без жодних допоювань чи догодовувань. Всесвітня Організація Охорони Здоров’я (ВООЗ) рекомендує ексклюзивне годування грудьми до 6 місяців, а з 6ти – введення додаткових продуктів з одночасним продовженням вигодовування грудьми до двох і більше років.

А ще груди – це найкращий у світі знечулювальний засіб. Закликаю матерів усі болючі маніпуляції на кшталт щеплень проводити з цицею в писку. Тобто пропонувати цицю дитині, а не прикладатися самій. Собі валер’яночки хряпніть.

Прикладання

Для більшости грудне годування починається з пологового дому, де, на жаль, до сих пір часто панує ‘стара школа’, і якщо не бути обережною, вам можуть не лише зіпсувати прикладання, а й цілком замінити його на суміш без жодної на те причини. Серед поширених міфів злих тьоть, у яких не склалось життя і кортить зіпсувати його иншим присутні ‘плоскі соски’, ‘дитина не доїдає’, ‘зціджуватись після кожного годування’ тощо. Все це дурня, і з повним списком міфів можна ознайомитись тут. Найгірше, що може статися з вашим грудним вигодовуванням – це неосвічені люди навколо + невпевненість у собі. Найважливіші засади становлення грудного вигодовування та боротьби з труднощами – це годування на вимогу (або часте прикладання у ряді випадків), відсутність дурників та пляшечок (за потреби зцідженим молоком можна погодувати, приміром, зі шприца) та нікогонеслухання. Якщо ці три не допомагають, знайдіть консультанта з грудного вигодовування. Або станьте ним самі. (ним можна стати лише маючи мінімум 2 роки стажу годування якшошо)
Коли дитинка народжується, вона може чітко бачити лише на відстані 20-30см, це акурат відстань до соска пипки, яку маля бачить у жовтій барві як світло в кінці тунелю і з пухирців якої долинає знайомий аромат амніотичних вод, в яких маля знаходилось місяцями. В перші кілька днів груди виділяють молозиво, і маляті достатньо всього декілька крапель. За 3-4 дні з’являється перехідне молоко, а приблизно за 2 тижні зріле молоко.

Четвертий триместр вагітности

Ці кілька перших днів буквально створені для того, щоб вчитися прикладатись. Взагалі, перших три місяці життя малюка називають четвертим триместром вагітности, де мама з малюком знайомляться і вчаться розуміти одне одного краще.

Щойно народившись, дитинка може бути млявою й багато спати. Рекомендується будити її як мінімум раз на три години для приблизно 20ти хвилинного годування. Це потрібно зокрема для того, аби запустити процеси у ваших грудях. Згодом, за нормальних обставин, дитинка сама починає прокидатися, або й подавати сигнали, не прокидаючись, і необхідно годувати її щоразу як побачите характерні рухи ротом, незалежно від того як часто. Це називається годуванням на вимогу. Втім, я знаю жінок, що не будили маля, а дозволяли природі бути, і все було добре, тож тут уже – як чує материнське серце.

Пози для годування

Не існує жодних особливих рекомендацій щодо позицій для годування, кожна жінка пристосовується по-своєму, так, як їй зручно. Ось, як на мене, найкраща підбірка позицій для годування новонародженого:

вигодовування грудьми

Вміст та користь молока

Материнське молоко завжди пристосовується до потреб дитини, приміром, недоношена дитина отримує в молоці більше кальцію та фосфатів, що необхідно для формування її скелета.

Людське молоко – це абсолютно чудодійна субстанція, яку неможливо відтворити синтетично. Для мене було шоком дізнатися, що порада з розряду ‘бабусиних’ про закрапування молока в очка має сенс. Доведено, що зовнішнє його використання ефективно при:

Для мене також було шоком дізнатися, що багато жінок свідомо годують своїх дітей сумішшю, а багато лікарів знаходять найфантастичніші нічим не підкріплені причини, щоб порадити жінці не годувати грудьми.

Найпоширеніші проблеми при вигодовуванні грудьми

Харчування і грудне вигодовування

Немає жодної причини відмовляти собі в їжі під час годування грудьми. Після періоду вагітности, коли я з трудом впихала в себе шматок, апетит, що настав після пологів, особливо зрезонував, але я то сприйняла за щастя. Надлишок тіста й цукру можуть вплинути на вашу фігуру, ото й усього, але воно нічим не варто зловживати, незалежно від того годуєте ви чи ні. Більше про харчування тут.

Медикаменти

Часом вам можуть порадити відмовитися від годування грудьми у зв’язку з несумісністю з медикаментами, нічим свою пораду не обґрунтувавши. Бу. Компоненти ліків та инші продукти можна перевірити на сумісність на чудовому вебсайті e-lactancia, і мати в носі все, окрім здоров’я власного чада.

Бажаю всім насолоди від годування грудьми і багато терпіння, що його вимагають часом оточуючі.

Підпишіться на оновлення

Loading

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

читайте нові статті першими

Loading