“БАВИМОСЯ РАЗОМ або Як впоратися з дитячим непослухом”, Алла Слотвінська

виховання вікові кризи книги материнство ресурси

Дитині потрібні межі. Потрібен хтось, хто зможе її витримати і “не зламатися”.

Алла Слотвінська “БАВИМОСЯ РАЗОМ або Як впоратися з дитячим непослухом”

Я прочитала вже чимало книжок про батьківство, тепер це радше спорт, ніж пошук інформації ?. Втім, я все ще у пошуку геніального, і без сумніву маю корисні знахідки (їх есенція тут ?).

У чому полягає проблема більшости книжок про батьківство та виховання? Надто багато ‘води’, теорій, філософії, або написано так, що в потрібний момент і не згадаєш про що там власне йшлося. Ця книга не така. “Бавимося разом” – це дуже практичний посібник, написаний доступною мовою. Ця книга легко проникає всередину, прояснює ситуацію, знімає гору з потомлених батьківських пліч та допомагає взяти правильний курс у вихованні дитини та заздалегідь підготуватись до усякої несподіванки. Мені вона потрапила в руки дуже вчасно, якраз у мить слабкости – коли гадала, як же справитися з дитячою істерикою та собою в ту мить, коли вона стається, яку стратегію обрати, щоб не програти гру, в якій така висока ставка, як формування здорової особистости?
Книга заглядає на життя очима дитини: я індивідуальність, мені цікаво, я пробую й випробовую, я вчуся речей, які ви, дорослі, давно вмієте: їсти, спати, митись, вживатися з иншими, відчувати й контролювати свої емоції, висловлюватись, бути собою. Ми не пам’ятаємо, якими зусиллями нам дались подібні елементарні сьогодні навики, і часто сприймаємо їх, як даність, дратуючись, коли дитині вони не даються негайно. Наші найпопулярніші спогади – про травми дитинства, з якими часто ще довго доводиться працювати в дорослому житті, а не про те, як ми навчилися тримати виделку та чистити зуби.
Авторка книги, Алла Слотвінська, писала як досвідчений психолог, дитячий психотерапевт, людина з досвідом роботи психологом у дитячому садку та дитячих психологічних групах, як мама та як людина, що давно і тісно займається стосунками дитини й батьків. Вона чітко ідентифіковує проблеми, пояснює їх та прокладає зручні й зрозумілі маршрути рішень, керуючись принципом ненасильства.

Я б радила читати цю книгу, коли вашій дитині виповниться рік (щоб було близько і інформація залишалася свіжою), і актуальною вона буде до дитячих трьох.

А ще впродовж читання таких книжок у мене завжди виникає: це зараз про який вік ідеться? якого віку воно стосується? З цією книгою такого нема, все якось органічно, послідовно й ясно. Може тому, що авторка взяла собі за ґрунт реальні питання реальних батьків, дивовижно типові ?. Ви не самі.

В книзі ви знайдете:
▪️причини дитячого непослуху
▪️як встановлювати межі і чому вони важливі
▪️як реагувати на дитячі істерики
▪️яка альтернатива крикам і покаранням
▪️ігри-помічники на щодень.

Вважаю, що ця книга була дуже потрібна Україні, адже вона – місток між поколіннями та способами виховання, вона сповнена розуміння ситуації. Прочитайте її, поділіться з батьками, чоловіками та друзями, і я клянусь, що це таки добрий шмат шляху до здорового суспільства.

Читайте також:

Стаття 2: про те що читати під час вагітности або топ-25 книг для майбутніх мам.

Стаття 84: топ-10 книг про пологи, материнство та батьківство.

Підпишіться на оновлення

Loading

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

читайте нові статті першими

Loading