При надії

Природне батьківство та природа дотичних речей

Стаття 14: Про слінґи на хлопський розум або яку відповідь я очікувала почути, коли вперше про них питала

Думаю, людям з елементарною логікою пояснювати для чого існує слінґ не потрібно, вони до нього тягнуться інтуїтивно. Адже годі знайти видовище привабливіше, аніж свіженька мама в обіймах і цілковитій гармонії зі своїм малюком. Людина, котра щойно взялася вибирати слінґ, ризикує інформативно потонути у світі куди складнішому, аніж світ дитячих візків. Отож, які фактори потрібно враховувати?

Тип

Говорячи про слінґи, ми переважно маємо на увазі слінґ-шарф та слінґ з кільцем. Аби спростити вам вибір, скажу, що слінґ з кільцем носиться на одне плече, відповідно вам доведеться постійно міняти плече, щоб не скрутити собі карк, а ще такий слінґ має менше варіантів намотки. Слінґ-шарф розподіляє вагу рівномірно по обох плечах. Універсально, підходить для новонароджених і прослужить ще кільком поколінням, якщо треба.

Матеріал

Вибирається залежно від ваших потреб. Найпопулярніші: тканий і трикотажний. Трикотажний значно дешевший, але може швидко розтягнутися і перестати надійно підтримувати малюка. Отже, тканий. З иншого боку, якщо ви плануєте користуватися слінґом недовго чи нечасто, підійде і трикотажний.

Плетіння

Ткані слінґи мають різні види плетіння, найпопулярніші з них: діагональне (полосаті) та жаккард (рельєфні, як гобелени).

Склад тканини

Слінґи переважно мають змішаний склад тканини, і вибір складу залежить від ваших особистих потреб. Ось найпопулярніші складники:

  • Бавовна (м’яка, файно дихає, підходить для новонароджених, може задовільняти різні потреби в залежності від виду плетіння і товщини нитки);
  • Льон (вантажопідйомний, плотний, кращий для важчих дітей і добрий на літо);
  • Шовк (тонкий, економно мотається і добре тримає, ґлянцевий, гіґроскопічний, добрий на літо, підходить малюкам схильним до алергії, вимогливий в догляді);
  • Шерсть (добре на прохолодний клімат);
  • Конопля (плотна, вантажопідйомна, трохи важко розношується, але швидко стає м’якою, має бактерицидні властивості, добра на літо);
  • Кашемір (надзвичайно м’який і тонкий, підходить для прохолоднішого клімату, прекрасний для немовлят);
  • Капок (властивості бавовни, крім того має шовковистий блиск);
  • Бамбук (файно дихає, гіґроскопічний, зберігає прохолоду, захищає від ультрафіолету, підходить для новонароджених, але потребує скрупульозної намотки);
  • Реприв (Repreve®, екоматеріал, волокна віскози, що на 100% складаються із перероблених матеріалів, в тому числі й пластикових пляшок, м’який);
  • Тенсел (Tencel®, екоматеріал, волокна ліоцеллу, що виробляються з деревини австралійського евкаліпта, має антибактеріальні властивості, м’який, шовковистий, гіґроскопічний).

Деякі тканини, наприклад, бавовна і льон, можуть сісти, тому треба зважати на рекомендації виробника щодо прання.

Розмір

Трикотажні слінґи йдуть стандартних розмірів. Слінґи-шарфи бувають різних розмірів: 4-5м у довжину та 50-80см у ширину (ширина залежить від типу тканини, з якої він сшитий, оскільки деякі тканини тягнуться краще, деякі гірше).

Найлегший спосіб зрозуміти, який розмір підходить саме вам, це виміряти відстань від вашого лівого плеча до правої тазової кістки та помножити те, що вийде на 7. Результат – це приблизна довжина вашого слінґа. Найпопулярніша довжина – це 4,6 та 5,2м.

Бренди

Didymos (Німеччина, досить великий вибір на будь-який смак), Ellevill (Норвегія, переважно однотонні з ніжним візерунком), Lanny Lamb (Польща, насичені барви), Yaro (Нідерланди, життєрадісні) – це лише кілька з популярних та водночас якісних брендів.

Намотки (для слінґа-шарфа, з народження)

Вибираючи намотку, важливо зважати на вимоги до довжини шарфа, вік та фізіологію дитини.

Список можливих намоток по віку дитини пропонує Слінгопарк.

На ютюбі можна також знайти безліч навчальних відео по намотках, наприклад, на каналі Слінгопарку.

Якщо нема надхнення бавитися з мотаннями, є також сенс замислитися про май-слінґ та ерґо, але там уже треба зважати на вікові обмеження.

Якщо ви не шукаєте універсальний слінґ, як я, є ще багато опцій відповідно до ваших потреб. Можна знайти слінґоконсультанта, пошити слінґ самотужки чи навіть взяти його на прокат. Існують вебінари, лекції, майстер-класи та слінґозустрічі, які дадуть вам більше інформації.

Успіхів!

Що ще цікавого

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Повернутись вверх