Якщо я ось так трохи пропадаю більш, аніж на тиждень, отже, ми собі з пузіком мандруємо. Моя малявка відвідала 8 країн в моєму животику, а це більш аніж половина країн, які я відвідала без пузика. Відсвяткуймо ж вісім країн восьмим постом у моєму затишному бложику! Маленький мандрівник мусить, певно, трохи пригальмувати, бо мама розпочала третій триместр, і носити пузо стало куди важче, та й авіалінії скоро запідозрять пізніші терміни, то ще застрягну десь поміж країнами.

А чим би ви хотіли зайнятися? Дивовижно, але питання про те чим зайнятися під час вагітности постає перед багатьма. Як на мене, опцій радше більшає, аніж меншає, особливо коли вагітність ця перша. Ні домашнє виховання, ні школа анічогісінько не вчать нас про сексуальне життя, вагітність, планування сім’ї, пологи, і навіть коли плануєш вагітність, мабуть, не зовсім усвідомлюєш, що саме плануєш, тому вагітність – це завжди зненацька, як грім серед ясного нема, і стільки нових речей треба дослідити та вивчити.

Тому перш за все читаємо мій блоґ! Тут є все) А чого нема, то скоро буде, зачекайте, терпіння. По-друге, визначтеся з пріоритетами. Звісно, не всім пощастило, як мені, мати можливість вибирати працювати чи ні, але якісь опції завжди присутні. Особисто я завжди віддаюся повністю тому, що роблю, тому як тільки почула внутрішній голос, звільнилась, і кинулась скидати списки книжок до читання, масок для лиця, рецептів для здорового харчування, почала розмальовувати розмальовку-антистрес, організувала правильне фізичне навантаження, перерозподілила домашні обов’язки (я от люблю прибирати самостійно, але поки пишу цей пост пилесосить чоловік), склала списки необхідних покупок, стала фрілансером (ну бо приємно все-таки заробити якусь копійчину), зайнялась своїми хобі (як от фотографія чи вивчення мов), почала вести блоґ  тощо.

Якщо залишається час, завжди можна навчитися чогось нового:  від маленького навика типу в’язання гачком і до здобуття серйозної освіти, або проявити свій творчий потенціал: декорувати помешкання, вишити дитині першу сорочечку, поекспериментувати на кухні, скласти список фільмів для вагітних. Варіантів така маса, що коли вам потрібні свіжі ідеї, звертайтесь, у мене їх ще повнісінько.

Можливо, у вашому випадку має сенс змінити роботу на легшу чи з вільнішим графіком, чи у вас ніколи й не було роботи, а тепер можна б попрацювати, чи вам необхідні додаткові кошти, і знову – фрінланс, адже кожен з нас щось може, як у пісні співається, і хтось завжди готовий за це платити. А може, вам просто потрібно забути про все і просто гарно висипатися, можливо вперше в житті! Або ви давно планували щось зробити, та все не мали часу? Ну, робіть швиденько, бо ж після народження дитяти того часу стане ще менше! Одне напевне: вам залізно необхідно бути спокійною і щасливою в цей час. Поясніть це всім довкола і не допускайте инших варіантів у своїх головах: це ваш час. Сварлива свекруха, дурний чоловік, колєги і друзі – усі йдуть під три чорти, якщо вони не готові поважати ваше законне право на спокій і щастя, вони не для вас і ви не егоїстична свиня, вони для маленького чуда, яке має право народитися без психологічних травм та фізичних вад, і великою мірою це ваша відповідальність. Зважте що саме вам потрібно для спокою та щастя (бо тут кожному своє, і нема жодних універсальних відповідей),  і візьміть це, не зважаючи ні на що.

Протягом першого триместру робота допомагала мені забути про токсикоз, відволіктися. Як тільки я звільнилася, малявка вперше ворухнулась, і відтоді вже не спинялася ні на мить. І я зрозуміла, що це дуже правильне рішення. Фізично ставало тільки важче, а у мене була стояча стресова позмінна  робота – звучить не надто правильтно для відповідальної вагітної.

Подивимось що принесе з собою третій триместр. Мабуть, нелегко виглядати, як людина, коли у тобі хтось цілодобово товчеться, а біль спини не минає, але мене завжди нервували жінки, що перестають доглядати за собою, виправдовуючись важливішими справами і в результаті перетворюються на копиці сіна. Не хочеться ставати однією з них, а отже, треба ще більше брати себе в руки, ще прискіпливіше складати плани дня, фізичних навантажень, харчування тощо. Успіхів, і нам, і вам.

Що ще цікавого

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

читайте нові статті першими

Loading