Пологи й немовлята по-арабськи

історія пологи рефлексії

Вирішила трохи розповісти вам про Aрабію (назвiмо так умовно арабський світ), спільності та відмінності.

Перший привід з’їсти жабу: в арaбському світі жінка, яка народила, чогось таки варта, (і чогось таки досягла). Вона не мусить на другий день після пологів бігти поратись по хаті, траґаючи на собі молодого пуцьвірка і не повинна рихтувати стола для всіх бажаючих привітати нову людину. Пологи визнано за працю.

Традиційно араби вкладають породіллю до ліжка, відпочивати, відгодовують смачною та поживною їжею і відпоюють курячим бульйоном та міцним чаєм із цинамону, купають у ванній з додаванням оливкової олії. Якщо в мами нема клопоту з животом – у малюка не буде теж, а отже, всі спатимуть спокійно. Породіллі дають тиждень на відпочинок, розмовляють у стишених тонах, не набиваються у гості, а тоді вона потихеньку входить у ритм життя, – це значно легше зробити у великій арабській родині, адже завжди є хтось, щоб наглянути за малюком чи допомогти поратись по хаті.
40 днів породілля підв’язується хусткою, щоб живіт відновлювався і фігура зберігалась. В ісламі чоловік має дати жінці спокій, час на відновлення, протягом цих же 40 днів (щоправда причина – жінка вважається забрудненою ? ну, я думаю, йдеться елементарно про лохії, чистого в них і справді мало). В ісламській традиції також годують грудьми до двох років. Це про хороше ?.

Наш спільний з арабами міф – це що халва збільшує кількість молока і робить його жирнішим. Халвою намагаються нагодувати не лише молоду маму, а й немовля ?. Немовляті також загортають у марлю цукор з зернами анісу і ще якимись (загубились у перекладі), кажуть, що це добре для випорожнень ??. Щоб дитина була файна, вгодована (бо здорова дитина має бути гладка, це знають навіть наші бабусі), її з перших тижнів напихають хлібом, вимоченим у цукрованому чаї ???. Так шо в нас ще не все так погано з нашими ‘дати посмоктати кісточку’ в три місяці та ‘сочок’ в чотири ?.

На другий день після пологів немовля обмащують оливковою олією з сіллю, вдягають, залишають у такому компресі на ніч, а наступного дня купають.

Найзагадковіша річ, з якою я стикнулась, це додаткове обгортання дитячого животика, вважається, що це місце треба тримати в теплі, що характерно – дорослі часто мають діарею від переохолодження живота ? – так вони кажуть ?. Я вже кілька років добиваюся логічного обґрунтування такого явища, думала, може вони бояться простудити нирки абощо, ба, ні, пояснити цей феномен ніхто не може, просто всі знають: простудиш живіт – буде срачка. І регулярно серуть від холоду ?.

Про мене слава прокотилася всією аравійською пустелею: недогодовую, недовдягую, води до 6 місяців не даю, навіть коли гикає ?, цукру не даю, шоколаду не можна (дитині вже 1 і 3, шо я за мать така), навіть морозива не дозволяю, яблука даю зі шкірками (якими можна вдавитися), їжу – шматочками (якими тим більше можна вдавитися), словом, шок я викликаю у представників більшости національностей, ну, ви знаєте ?.

Ось такі побутові дрібниці мені вдалося вивідати, можна доповнювати, бо все-таки Арабія велика й різноманітна, і одній маленькій людині всього не охопити ?.

Що ще цікавого

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

читайте нові статті першими

Loading