Післяпологове відновлення: харчування

здоров'я післяпологове відновлення харчування

Одразу зазначу, що я ні грама не шкодую про те, що напихалася перші два місяці шоколадом, – це дало мені достатньо ендорфіну, щоб вижити. Але якби моя воля, я б залишилась у своєму милому новенькому пологовому з його збалансованим п’ятиразовим харчуванням на кілька років. І до сих пір, коли мені самотньо і зле, подумками я вертаюся туди, – де людям в міру не начхати, а в міру й начхати на мене – рівно настільки, щоб не турбувати зайвий раз. Тоді, в пологовому, народилося двоє: не лише Прибулець, а й його мама, і їй-богу, не лише мама, а й цілком нова людина. Не пригадаю, чи був у мене в житті колись кращий апетит = більше бажання жити.

Уявімо собі, що то народжується таке божество – дитиномама. Його треба огорнути тишею, спокоєм, опікою. Йому треба приносити жертви у вигляді збалансованого п’ятиразового харчування і не давати зайвий раз напружуватись фізично чи морально протягом перших трьох місяців – четвертого триместру. Воно має лежати в перинах і поблажливо приймати в дар масажі та запашні чаї із трав та цинамону. Уявіть собі світ, у якому нове життя починається з любови та пошани, після безболісних природних пологів божество з почестями повертається додому та леліється до цілковитого відновлення. Просто уявіть собі на мить цей світ. А тепер верніться до реалій і спробуйте зорганізувати собі адекватний спосіб життя у наявних кармічних умовах ?.

Нічого нового: їсти треба різноманітно і збалансовано.
Є така штука, як інтуїтивне харчування. Вона зводиться до того, щоб вчасно задовільняти фізичний голод, не переїдати та ігнорувати голод емоційний, коли під напливом стресу раптом хочеться чогось підозріло конкретного, наприклад, шматка ковбаси чи шоколадки. Замість задоволення емоційного голоду краще випити води чи зайнятися йогою. В решті інтуїтивне харчування означає просто дослухатися до себе і своїх потреб, і старатися їх задовільняти.

Існує повно дієт з купою аргументів за і проти, і все це індивідуально, я звернулася до трьох дієтологів з метою врегулювати складну харчову ситуацію в сім’ї, і тричі прозріла з їхнього ‘сектантства’, однак є речі, з якими ніхто не сперечається і які справді працюють:

1. Вода: 1-2 склянки теплої води натще та багато води протягом дня. Добова норма кожної людини визначається так: 30мл х вага людини. Безпосередньо після самих пологів я натикалась на рекомендації пити багато, але потроху, а не літрами залпом, – як додатковий засіб охорони животика.
2. Фізична активність. Зробіть хоча б елементарну зарядку вранці плюс додайте щось серйозніше 2-3 рази на тиждень, і ви в формі. (фізичне навантаження починаємо мінімум через 6-8 тижнів після пологів, дайте собі час; перш, ніж почати закачувати прес, упевніться, що нема діастазу, з діастазом потрібен ніжніший підхід).
3. План харчування заздалегідь. Сплануйте, що будете їсти наперед, хоча б на один день, а краще прописувати меню на тиждень. Це допоможе не напихатися чим попало внаслідок того, що не було часу думати і готувати. Вділіть часу ввечері на підготовку їжі на наступний день: зваріть яєць, замочіть крупи/горіхи тощо.
4. Повноцінний сон. Майже нереально у випадку мами, але погодьтесь, що дещо можна таки змінити, наприклад, лягати раніше і не засиджуватися з телефоном, щоб швидше заснути. Спати треба лягати до 22:30 – факт. З цієї точки починається необхідна робота гормонів, якої не відбудеться, якщо не спати. В перші місяці, коли малюк ще не надто відрізняє день від ночі, найкраще висипатися разом з ним.
5. Ні цукру. Причому фрукти – теж цукор. Найкраще їсти фрукти на сніданок та уникаючи солодких. Ми з малюком їмо переважно зелені яблука, ківі, авокадо та ягоди. Якщо ви не можете без цукру, найкраще, що можна зробити, це їсти, коли хочеться, але скромно: 2-3 кубика чорного шоколаду, желе, зефіринка (останні два благотворно впливають на зв’язки, суглоби та відновлення шкіри).
6. Дієта 16/8. Все просто: протягом 8 годин на день можна їсти, протягом 16 – ні. Єдина заувага – упевніться, що вам з таким режимом добре. Якщо воно відчувається, як відверте знущання над собою, вам воно не підходить.

Щоб забезпечити організм необхідним, варто включити в раціон вісім груп продуктів:

?жироспалювачі (це переважно джерела протеїнів і корисних жирів, які допоможуть позбутися жирових запасів, формувати м’язовий корсет і вгамовувати голод):
▪️пісне м’ясо, птиця, яйця
▪️горіхи і насіння (найкраще волоський горіх, мигдаль і гарбузове насіння)
▪️натуральний йогурт та инші молочні продукти
▪️бобові

?оздоровлювачі (джерела клітковини, антиоксидантів, різних вітамінів і мікроелементів, які покращують настрій, зміцнюють імунітет і допомагають підтримувати обмін речовин):

▪️червоні та сині ягоди
▪️цитрусові, яблука, ківі тощо
▪️різні види капусти, шпинат та инша зелень, багато зелени
▪️помідори і болгарський перець – джерела лікопіну і каротиноїдів.

Те, що ми їмо, визначає, як наше тіло зцілюється після пологів. Що ж необхідно для відновлення, особливо після кесаревого розтину чи за наявности розтяжок чи діастазу?

1. Вітаміни:
?Вітамін С. Номер 1 в покращенні синтезу колагену, що відповідає за пружність шкіри. Шкіра білої лінії та кільце навколо пупа складається в основному саме з колагену, тому для відновлення тонусу цієї зони необхідно стимулювати його синтез. Причому найбільше його міститься не в апельсинах, як ми звикли собі думати, а, наприклад, у тим’яні, можна його також знайти і в звичайних собі петрушці, помідорах, брокколі і брюсельській капусті, у всіх фруктах, словом, важко його пропустити)

?Вітамін А. Також бере участь у виробленні колагену, і у багатьох людей дефіцит цього вітаміну. Налягаємо на якісне вершкове масло, печінку тріски чи хоч якусь печінку, сир. Добре б також налягати на моркву, болгарський перець, помідори, гарбуз, цитрусові.

2.Мікроелементи:
?Цинк. Також печінка, а ще горіхи, насіння та бобові.

?Мідь. Печінка тріски, горіхи, шпинат.

?Залізо. Печінка, червоне м’ясо, гречка.

3. Сам колаген. Желатин (справжній бульйон на кістках, холодець, желе, зефір). Желатин також незамінний для зв’язок та кісток, що теж немаловажно для жінки після пологів.

4. Альфа-ліноленова кислота. Вона покращує поглинання організмом жиророзчинних вітамінів, позитивно впливає на імунну відповідь і підвищує енергію. Жирна риба, яйця, горіхи насіння, авокадо.

5. Вода. Святая святих реґенерації.

І на завершення моя особиста біблія необхідних у раціоні продуктів:

Що ще цікавого

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

читайте нові статті першими

Loading