Що брати в пологовий

Що купити заздалегідь

Нічого. Це не дуже залежить від вас. Між дитиною в пузі і за його межами – прірва, ви не можете передбачити, що вам справді знадобиться і ризикуєте банально накупити зайвого. Пригляньтеся до всього, зробіть собі закладки, купити встигнеться. Основне – це визначитись чи бажаєте ви забруднювати планету, знущаючись над дитячою попою і власним гаманцем, якщо так – закупіться підгузниками, якщо ні – закупіться багаторазовими підгузниками і пелюшками. Дитячий одяг теж залежатиме від цього: зі звичайними підгузниками достатньо так званих бодиків, з багаторазовими доцільніше брати штанці з футболочками.

Я б сказала, візочок і/чи слінг, мінімум одягу, нічник і водонепроникна підстилка для перевдягання – це максимум того, що можна купити заздалегідь.

Лікарі

Заздалегідь знайдіть педіатра, лактолога, остеопата, масажиста. Бажано й усіх инших можливих спеціалістів. Навіть якщо вони вам не знадобляться, добре мати їх напоготові.

Режим

Якщо ви не працюєте і налаштовані повністю віддатися дитині, налаштуйтеся й на те, що як мінімум на перших порах свій режим доведеться пристосувати під дитячий. Перший місяць вам обом треба буде добряче повалятися в обнімку, поки гояться фізичні і моральні рани від транзиту з учора в сьогодні. Спіть, коли спить дитина, щоб відпочивати достатньо. Один чи два з дитячих денних снів можна проміняти на власний душ і дрібні справи. Запасайтеся корисною інформацією, поки дитина харчується, але дуже не захоплюйтесь, – найважливіше – це спостерігати за малям, це вчить розуміти.

Їжа

Заздалегідь наморозьте їжі і складіть собі меню на місяць. Я (з божою й сестриною поміччю) морозила супи-пюре, рагу, заправку до борщу, варену квасольку, ну і там всякі м’яса, печінки, риби, всьо, шо морозиться. Це незамінно.

Правильне прикладання

Навчіться одразу. Якщо вашим грудям боляче, отже, щось не так.

Спіть з малечею

Тіло до тіла обмін інформацією близький до перфектного, це раз. Чим ближче дитина, тим легше вловити мить, коли щось не так, а щось може бути не так – дитинка ж зовсім крихітна, це два. Дев’ять місяців ви були нерозлучні, – що ж відчуває дитинка зараз – на такій відстані? Це три.

Сльози

Будьте готові до закисання очок, висипки, газів тощо у немовляти, зазвичай це не потребує лікування, а проходить само. У нього формується і адаптовується організм, усім потрібен час роздуплитися. Якщо дитина нагодована, виспана, в теплі, люблена, але вперто ридає – запасіться терпінням, ви не завжди можете врятувати її від страждань. Можливо, дитині просто недовподоби відходження газів. А ще немовлята зригують, і це нормально, не лякайтеся)

Інтуїція

Слухайте її, як востаннє в житті. Люди різні і діти різні, універсальних порад не буває, а лікар – не господь бог.

Література і корисні ресурси на перший час

Комаровського радити не буду, бо мені цей персонаж неприємний, а зовсім не через його переоцінені сексистські погляди. А ще я з пересторогою ставлюся до людей, у яких є готові відповіді на всі запитання.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

читайте нові статті першими

Loading