Синтетичні вітаміни – приймати чи ні?

вагітність вітаміни дослідження здоров'я материнство харчування
Можливо, можливо, в сучасному світі синтетичні вітаміни необхідні, я вчуся не бути категоричною і благородно залишати людям вибір, тільки прошу не бути стадом і не робити речей інертно, а невтомно задаватися питаннями ‘чому’ та ‘для чого’.
 
Але інтуіції ніхто ще не відміняв, і вона каже мені ‘зупинись’ щоразу як черговий лікар втюхує мені чи моїй дитині черговий вітамін. Я не відчуваю, що нам потрібні ці речі, а що відчуваю натомість? – той специфічний аромат комерції.
 
Під час вагітности лікар виписав мені стандартні вітаміни, які прописують усім вагітним, у стандартних дозах. Але ж хіба самі вагітні стандартні? Якщо нам недостатньо вітамінів, хіба не повинні ми здавати аналізи, що покажуть скільки саме і чого бракує? Конвеєрність завжди насторожує.
 
Далі, я живу в Еміратах, день без сонця трапляється тут раз на тисячу років. Тим не менше в пологовому мені спакували вітамін Д і включили його в рахунок до оплати, навіть не спитавши, чи потрібне воно мені.
Хто визначає норми, в яких ми повинні отримувати той чи инший вітамін, і чому так безглуздо влаштовано світ, що ми їх хронічно недоотримуємо? Я спробувала знайти дослідження щодо норм і засвоєння синтетичних вітамінів організмом, але мені це не вдалося. Якщо вам вдалося – прийму в дар.
 
Я перечитала чимало досліджень на тему користи вітамінів, і в більшости висновків сказано ‘insufficient evidence’ (недостатньо доказів) і ‘further research needed’ (необхідні подальші дослідження), так хто ж вводить ці вітаміни в наш будень? І чому ті дослідження такі важкодоступні замість відкрито оголошені на кожному пересічному медвебсайті? І ще один момент: сьогодні вони кажуть, що вітамін С рятує від нежитю, а завтра застерігають, що від нього з’являється каміння в нирках, а від нежитю зовсім він і не рятує.
 
Якщо організм справді має
недостатність якогось вітаміну, чи не повинен він хоча б повідомити про це зовнішньо за всіма законами природи?
 
Ще одне, подібні речі не вважаються ліками, тому потрапляють до аптек без тестувань та перевірок, ми не знаємо, що саме в таблєточці.
Власне кажучи, після всього перечитаного у списку рекомендованого для вагітних та мам залишається тільки фолієва кислота та вітамін Д, та й щодо тих мене не переконали, що не можу отримати їх природнім шляхом.
 
Про мультивітаміни можна почитати тут.
Більш-менш об’єктивна гарвардська стаття тут. Якщо не помиляюсь, саме Гарвард виявив вселюдську недостатність вітаміну Д.
Наукові статті для тих, хто хоче в’їхати глибше.

Чудесна така стаття про вітамін К від мами трьох, яка закинула власну плаценту в смузі) Так-так)

І наостанок прекрасна візуалізація даних про синтетичні вітаміни за рівнем доказовости.
 
Будьте здорові і думайте власною головою, а я піду посиджу на сонечку з’їм салатик.
 
 
Що ще цікавого

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

читайте нові статті першими

Loading