пологи у воді

Пологи у воді

вагітність пологи

 

Пологи у воді – це не тимчасова примха. Ми думаємо, що вони займуть свою нішу в акушерстві, тим більше, що в цьому є смисл. Це лише питання часу. Вони не нові і не радикальні. За всю історію людства в дітонародженні радикальними і новими можна вважати лише пологи на спині та епідуральну анестезію. Якщо у вашому пологовому бояться відповідальности, поясніть їм, що нема більш простого і безпечного виду акушерського втручання, аніж занурення у воду.

Б. П. Нікітін та Л. А. Нікітіна, Вода і пологи

На жаль, на цій цитаті корисна інформація з брошурки Нікітіних вичерпується. Ще хіба згадують, що жінки надають перевагу знаходитись у воді лише до потуг, а після їх початку переміщаються на сушу. Втім, не зважаючи на позитивне ставлення до пологів у воду, Нікітіни з тим стикалися небагато, і мали чимало инших речей для боротьби за і проти, тож підемо далі.

Пологи у воді: добре для мами, добре для дитини

У воді пологи проходять легше, менш болісно і більш ефективно, жінка відчуває себе більш комфортно. З одного боку, вона стає в воді невагомою, може перебувати в басейні в підвішеному стані, їй не доводиться боротися з вагою власного тіла під час переймів. По-друге, тепло води зменшує секрецію адреналіну і розслабляє м’язи. Вода може також сприяти виникненню альфа хвиль головного мозку, що створюють стан розумового розслаблення. Розслаблення, в свою чергу, сприяє швидкому розкриттю шийки матки.

Мішель Оден, Відроджені пологи

Вода – відомий анальгетик, вона пестить вашу шкіру, і робить ваше тіло невагомим. У теплій воді значно легше розслабитись, і фізично, і емоційно, що заспокійливо вплине і на немовля. У воді також легше прийняти зручну для пологів позу, вода сама підказує, як це зробити.

Для малятка – це плавний перехід між двома колосально різними світами. З вод материнських у води земні, а тоді вже на сушу; делікатний транзит у світ гравітації, світла та звуків. Одна акушерка розповідала мені із сяйвом в очах про те, як стала свідком найпрекрасніших у світі пологів, – коли немовля народилося і самотужки випливло на поверхню, все ще будучи з’єднаним пуповиною з матір’ю.

Мені подобається, коли про досвід народження говорять глобально, як про початок і першопричину багатьох речей. Вірю, що те, як ми прийшли в цей світ, грає не останню роль у формуванні нашої особистости, і якщо досвід той був щасливим, у світу також з’являється більше шансів бути кращим.

Практика Мішеля Одена доводить, що після народження у воді немовлята куди спокійніші і куди менше плачуть, аніж малюки, народжені у повітрі.

«Я зрозуміла, що це може бути гармонійно й красиво, що це подія глибоко сакрального, а не медичного характеру», – каже київська мама в статті Української Правди. Там же можна почитати і про домашні пологи в українських реаліях. Для України – це ще дуже свіжа практика, але перші корінці пущено: Київ, Житомир, Харків, Донецьк уже пропонують такий досвід професійно.

На разі найпопулярніша країна в сенсі пологів у воді – Анґлія. Думаю, не останню роль у цьому відіграла пропаганда уродженки Південної Африки Джанет Баласкас, авторки книги «Активне народження» (1983) та ряду инших (зокрема книга «Пологи у воді» (1990), що описує її власний досвід народження четвертої дитини з допомогою води та за участи Мішеля Одена в якості акушера) і засновниця «Центру активного народження» у Лондоні, де, до речі, створили йоґу для вагітних.

janet

Раптом вага мого тіла (не незначна з такою великою дитиною) наче зникла – мені було комфортно у повному спектрі поз. Все почуття боротьби і напруги зникло. Я могла розслабитись і відпустити. В одну мить, незабаром після занурення, я сиділа навпочіпки і трималася за край басейну, вертячи стегнами, коли мене застало зненацька інтенсивне оргазмічне звільнення. Після цього я опинилася в иншому світі, де хвилі інтенсивности приходили й відходили – я могла відчувати, як моя дитина рухається вниз і туди, де нас було тільки двоє – так, наче ми танцювали разом поміж галактик. (Джанет Баласкас)

Заходи безпеки та протипоказання

Водних пологів бояться, бо вони погано науково досліджені, а чому не знаходиться таких ентузіастів- дослідників, я б теж хотіла знати. Можливо, через звичайну неприязнь натовпу до революційних ідей, бо хоч ідея стара як світ (прийнято вважати, що перша згадка про них датується 16им сторіччям, але звідки ж тоді малюнки з Древнього Єгипту, де фараони народжуються у воду), кілька останніх поколінь звикли народжувати як піддослідні кролики, прив’язаними до ліжка. Що стається, коли намагаєшся зрушити основи акушерського безумства, добре знає Ґрентлі Дік-Рід.

У воді можуть народжувати жінки, у яких абсолютно нормальна вагітність без жодних загроз. Жінкам з гестозом, гіпоксією плоду, тазовим положенням плоду, завеликим плодом, крайовим передлежанням плаценти, вузьким тазом, з патологіями серцево-судинної системи тощо водні пологи зазвичай не рекомендуються. Температура води повинна бути підходящою як для матері, так і для дитини (36,5-37° С), ванна повинна бути безпечною (у мене в моїй домашній і зараз лежить спеціальний килимок-антислиз, аби не гаратнутися з пузом), спеціалісти, чи в крайньому випадку План-Б повинні бути присутні.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

читайте нові статті першими

Loading