Скільки коштують пологи або корупція у пологових будинках

вагітність пологи

Скільки коштують пологи або корупція у пологових будинках.

У  державних  і  комунальних   закладах   охорони здоров’я медична допомога  надається безоплатно.

 (Стаття  49  Конституції  України)

Про це було сказано стільки, що якби слова були цеглинами, ми могли б уже вибудувати ними куленепробивний мур вздовж кордону з Росією. Певна, що розмови допомогли, і чимало людей почали дивитись на «подяки» иншими очима. Певна, що наше покоління куди здоровіше за попереднє. Тим не менше, цього не досить, ніколи не досить, це як покропити картоплю від колорадського жука. Але я теж покроплю, бо мізки звертаються, як скисле молоко, коли читаєш на форумах скільки люди платять за щось таке природнє, як пологи, маючи законне право на безкоштовну медицину.

Є такі, що при слові «благодійний внесок», «треба купити набір» тягнуться по гаманця, навіть якщо в ньому порожньо, бо ж лікарня недостатньо фінансується державою. Ті, що оплачують «благодійний внесок», «набір», бо «так сказали» чи «бо всі платять», або вони не знали, що мають вибір. Ті, що платять, щоб уникнути негативу. Не заплатиш – ще дитину вречуть. Або – встидно не дати. Впізнаєте в цьому себе? Вітаю, ви – причина корупції в країні, а корупція – це основна причина того, чому вам так погано живеться. Тому якщо плануєте продовжувати у тому ж дусі, припиніть скаржитись на чиновників, ви – нічим не ліпші.

Страх

Переживаєте за те, щоб вас не «порізали»? Страшно? А не страшно приносити нове життя в корумповану вами ж державу? Пологовий – не зона, лікар – не пахан. Виберіть пологовий перед тим, як екстрено туди приїжджати, переконайтеся, що персонал вас задовільняє, поговоріть з чоловіком на цю тему, – хай відстоює ваші права, коли вам буде не до того. Ніколи не відпускайте від себе чоловіка, захищати вас і дитину – його основна функція, закладена природою. Підготуйте інструкцію для лікаря, на що ви згідні, а на що ні, продумайте всяку ймовірність. Зазвичай страх – від незнання, а отже, підготуйтеся, почитайте про пологи, знайте свої права і права лікарів, будьте готові до будь-яких сценаріїв, ознайомтеся з видами анестезії, лікарських інструментів, можливими ускладненнями, видами стимуляції тощо. Ви маєте законне право знати, що з вами роблять, і з вами не мають права робити нічого без вашої згоди. Навчіться правильно дихати, слухайтеся інтуіції перш за все. А найважливіше – налаштуйтесь на те, що все буде добре, мисліть позитивно.

Подяка

Звісно, треба «віддячити», бо так робили наші предки в совіцькім союзі, а це – не далі, як наші батьки. Яблуку від яблуньки важко впасти далеко, але можна бути бунтівним праведним ябком – піднятися на ноги і піти.

«Дякую в кишеню не покладеш», еге? Але ніхто й не пропонує класти те дякую до кишені, логічно би просто відповісти «прошу». Бо у підсумку пологів що зробив лікар? Свою роботу. Що він за це отримав? Зарплатню. А що зробили ви? Наґарувалися, даючи життя. І що ви отримали?Дитину. Основну роботу було зроблено вами, і кожен отримав своє: лікар – зарплатню, ви – дитину, дитина – життя. «Подяка» звучить найневинніше, але чи не розвідуєте ви «скільки прийнято» перед тим, як «дякувати»? А хіба чітко сформульована сума – це не кошт? А хіба держава не ґарантує безкоштовну медицину?

Все-таки дуже хочеться віддячити лікарю? Подаруйте йому квіти, спечіть торт або зробіть відкритку власними руками, щиро, без надриву, без «бо так треба» чи «шоб не прокляв». Або спитайте де у них скринька для чайових, і якщо такої нема, зробіть її самі, і вкиньте туди скільки вам хочеться, адже сфера медицини – це також і сфера сервісу. Сподобався сервіс – дай чайові. Скринька для чайових створює свободу –дати чи не дати, а якщо дати – то скільки можете, а не скільки прийнято. (Слідкуйте, щоб і чайові не стали для вас повинністю, вони даються лише тоді, коли ви задоволені сервісом). Або хай зроблять вебсайт для лікарні, і хай у кожного лікаря буде своя сторінка з кнопочкою «на відпустку», клікаєш на кнопочку і анонімно кидаєш лікарю на рахунок бабло. Якщо вам так уже хочеться віддячитись.

Якщо я вас все ще не переконала, подивіться на це з такого боку: ви десь нашкребли грошенят на «подяку», і «віддячились» лікарю, що звик до такого порядку речей, а у мене їх справді нема, ледве зводжу кінці з кінцями. Після успішних пологів я щасливо тримаю в руках своє немовля, покидаючи пологовий будинок, і кажу всім щиииире таке «дякую». А вони мені «дякую в кишеню не покладеш», і шиплять собі подумки: «от сучка».

Але ж у них така маленька зарплата! – скажете ви. І в мене вона маленька, тому я шукаю роботу з кращою зарплатнею чи підписую петиції, борячись за кращий рівень життя, а не приймаю хабарі. А давали б мені хабарі чи «подяки», чи багато стимулу в мене було б розвиватися і шукати кращої долі? Ось система: держава –лікар –пацієнт. Якщо пацієнт дає лікарю, система ламається, лікар не буде очікувати отримати від держави і не буде боротись за те, щоб отримати від держави, але буде очікувати від пацієнта. Який також отримує мало. Удав ковтає слона.

Медична реформа

Нагадаю, медичну реформу прийнято, тепер зарплатня лікаря залежить від рівня його компетенції, тож компетентний лікар отримує своє, – не підгодовуйте некомпетентних, бо вони плодитимуться, забезпечуючи поганий рівень медицини, вбиваючи вас і ваших близьких! Якщо лікар поганий, ви не купите йому знання, а якщо добрий – рекомендуйте його иншим, і його зарплатня зросте.

Україна вже давно почала втікати від безкоштовної вульгарної медицини до затишної приватної, і пологи також поволі прямують туди. Починають в з’являтися приватні перинатальні центри (наприклад, у Львові перший приватний відкриється у 2018 році), і хабарі (якими б іменами ви їх не називали) плавно потечуть туди у вигляді офіційної платні. Це такий собі крок вліво: як не можеш змінити систему, створи свою власну. Але є люди, що не можуть дозволити собі приватних клінік, і хабарництво підтриває їхнє право на якісне обслуговування у державній клініці. Вони пишуть скарги і боряться за своє законне право на якісну безкоштовну медицину, аж тут приходите ви, і кладете на стіл «подяку», і лікар їм далі хамить, коридор смердить хлоркою, облуплені стіни, ніде сісти тощо.

Даючи гроші, не отримуючи натомість чека про оплату, ви даєте хабар, тим самим унеможливлюючи  кончину корупції. Будь-які передачі сум грошей регулюються законом, підкріплюючись паперами, і це файно, так має бути. Якщо існують договори позик і дарувань, не повинно бути жодних недокументованих «подяк». Хочете підтримати державу – перерахуйте гроші тій лікарні на ремонт, і впевніться, що ними ніхто не зловжив.

Або збережіть те бабло дитині на освіту, бо все починається з неї. І гроші ті ми роздаємо від нерозуміння й незнання.

З вересня 2018ого обіцяють уможливити офіційну оплату обраного вами лікаря. А до тих пір, не підтримуйте корупції, не платіть поза касою. Зміни вже скоро:
Гарантований пакет на кожен наступний рік  прийматимуть до 15 вересня. Якщо запустити реформу вчасно, перший повний гарантований пакет буде розрахований 15 вересня 2018 року. На первинній ланці нову модель фінансування планують впровадити із середини 2017 року. Пологи покриватимуться у «зеленому списку» вже з 2018 року. «Буде покриття державою на звичайні пологи – із черговою бригадою, у стандартній палаті, з усіма необхідними випадками і процедурами. Якщо людина хоче проводити пологи зі своїм лікарем, покращені умови у палаті або хоче кесарський розтин – вона може офіційно робити співоплату у касу лікарні. Але людина буде чітко знати, скільки і за яких умов». Цитата звідси

Тобто медична необхідність оплачуватиметься державою, а ваші примхи – з вашої кишені.

Важливо знати!

Кожний громадянин України має право на охорону здоров’я, що передбачає:

б) безпечне для життя і здоров’я навколишнє природне середовище;

д) кваліфіковану медичну допомогу, включаючи вільний вибір лікаря, вибір методів лікування відповідно до його рекомендацій і закладу охорони здоров’я;

е) достовірну та своєчасну інформацію про стан свого здоров’я і здоров’я населення, включаючи існуючі і можливі фактори ризику та їх ступінь;

и) правовий захист від будь-яких незаконних форм дискримінації, пов’язаних із станом здоров’я;

і) відшкодування заподіяної здоров’ю шкоди;

ї) оскарження неправомірних рішень і дій працівників, закладів та органів охорони здоров’я;

й) можливість проведення незалежної медичної експертизи у разі незгоди громадянина з висновками державної медичної експертизи, застосування до нього заходів примусового лікування та в інших випадках, коли діями працівників охорони здоров’я можуть бути ущемлені загальновизнані права людини і громадянина;

к) право пацієнта, який перебуває на стаціонарному лікуванні в закладі охорони здоров’я, на допуск до нього інших медичних працівників, членів сім’ї, опікуна, піклувальника, нотаріуса та адвоката, а також священнослужителя для відправлення богослужіння та релігійного обряду.

Читати повністю 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

читайте нові статті першими

Loading